מבצע משתלם במיוחד: 40% הנחה על קולקציית המזרנים

Powered by HuraTips.Com

הכירו את קולקציית המזרנים הטבעיים של גטה

למה גטה בוחרת בחומרי גלם טבעיים?

אתם אולי תוהים - איך זה לישון על מזרן קפיצים וקצף זיכרון ויסקו? ובהתאמה, איך זה לישון על מזרן לטקס? מזרני קפיצים וקצף ויסקו אומנם מוצעים במחירים נוחים ומספקים תמיכה מספקת לגוף, אך נוטים להישחק ולהתבלות עם השנים. לעומתם, מזרני לטקס טבעי מספקים חווית שינה אחרת: הלטקס תורם לתמיכה מלאה בנקודות הלחץ השונות בגוף, להקלה והפגת כאבים, לשיפור הנוחות, ולשינה רגועה בכל לילה מחדש ולאורך שנים רבות. בנוסף, עצם היותו חומר גלם טבעי מייחסת לו יתרונות נוספים כמו עמידות נגד חיידקים וקרדית האבק והתאמה לסובלים מרגישויות שונות.

הכי קרוב לטבע

האדם הממוצע מבלה בערך 26 שנה מחייו בשינה. באופן די מפתיע, אנחנו גם מבלים 7 שנים מחיינו בניסיון להירדם. בסך הכל, מדובר ב-33 שנים שאנחנו נמצאים במיטה, והמזרן שלנו הוא חלק בלתי נפרד ממנה. טבעי שנרצה להרגיש בנוחות, תמיכה ובטחון כשזה נוגע לשינה ולבריאות שלנו. מסיבות אלה בחרנו בחומרי גלם טבעיים וברי קיימא עבור כל מוצרי השינה שלנו, תוך שמירה על המתנות שקיבלנו מהטבע, ובהתאם לחזון ולערכים של גטה. למרות שהם דורשים זמן עיבוד ארוך יותר, ונחשבים ליקרים יותר, בחרנו להשתמש בחומרי גלם טבעיים ולא בקפיצי ברזל או בחומרים כימיים, כדי לישון הכי קרוב לטבע.

השוואה של מזרנים לפי סוג חומר גלם:

השוואה של מזרנים
לפי סוג חומר גלם

סוג מזרן

מזרן קצף זיכרון (פוליאוריתן)

מזרן קפיצי ברזל

מזרן לטקס

חומר גלם עיקרי פוליאוריתן (Polyurethane) פיצי ברזל/ קפיצים מבודדים (קפיצי כיס) לטקס טבעי המופק מעץ הראבר
שימושים נוספים סוליית נעל, שכבת נוחות למזרן, חומר ריפוד, עור מלאכותי תעשיית הרכב, רכיבים מכניים ותעשייתיים ועוד כפפות חדר ניתוח, מוצצים לתינוקות, מכשירים רפואיים, מוצרי היגיינה ועוד
חומרים מסוכנים לשינה פליטה של VOCs - תרכובות אורגניות נדיפות שפוגעות בסביבה ומזיקות לבריאות מעודד ספיגה של קרינה אלקטרומגנטית (EMF) ממכשירים חשמליים ללא
עמידות לבקטריות לרוב ללא מצוינת
רעש וחריקות ללא לעיתים, ולרוב תוך מספר שנים מהרכישה ללא
אוורור וזרימת אוויר רעה מאוד בינונית מצוינת
חסרונות בולטים אלרגנים שנפלטים מהחומר הכימי עשויים לעורר רגישויות, נחשב לחומר דליק רעש בעקבות שחיקה, מבנה המזרן מעודד קרדית אבק והצטברות בקטריות לטקס סינטטי מאופיין בתכונות שונות מהלטקס הטבעי, ולכן חשוב לוודא את סוג הלטקס ממנו עשוי המזרן

מוצרי שינה מחומרים לא טבעיים: איך זה משפיע עלינו?

קצף ויסקו, קצף זיכרון וספוג עלולים לפלוט תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs), לפגוע באיכות האוויר ובבריאות האישית שלנו.

בדקתם פעם ממה עשויים המזרנים שעליהם אתם ישנים בלילה? למרות המודעות הגוברת לחשיבות השימוש בחומרי גלם טבעיים וידידותיים לסביבה, מסתבר שגם היום יצרנים רבים עדיין בוחרים לשלב חומרים כימיים בתהליך הייצור של מוצרי השינה שלהם. חומרי גלם טבעיים דורשים תנאי גידול, טיפוח ועיבוד מיוחדים, ולכן השימוש בהם כרוך בעלויות גבוהות. לפני רכישת מזרן, ובידיעה שאנחנו מבלים כמעט שליש מחיינו בשינה, כדאי שנקדיש כמה דקות למחשבה על חומרי הגלם שמהם עשוי המזרן, וניקח בחשבון את היתרונות והחסרונות של חומרים שונים.

קצף זיכרון ויסקו, או קצף ספוג הוא חומר פופולרי שמשמש לריפוד מזרנים. למרות שיש לו יתרונות, הוא עשוי לפלוט גז בשם פוליאוריתן, שיפגע באיכות האוויר בחלל השינה. שימוש בקצף זיכרון ללא בידוד מתאים למזרן עשוי לגרום לפליטת ריחות וגזים שונים, ואם מדובר בחומרים מזיקים ללא תקן, הם גם עלולים להיות דליקים מאוד.

מזרנים המבוססים על קפיצי ברזל כוללים גם הם קצף זיכרון ויסקו וספוג לצורכי ריפוד. הם מצטיינים בגמישות שלהם בזכות תוספת של חומרים כימיים שונים שתורמים לתחושת הנוחות, אבל בו זמנית פוגעים באיכות האוויר בחדר ועלולים לפלוט חלקיקי גזים מסוכנים. אם לא די בכל זה, חשוב לדעת שתהליך הייצור של ויסקו וקצף ספוג אינו ידידותי לסביבה, פולט רעלים מזיקים ומביא לפגיעה באוזון. 

קיימת מחלוקת על השימוש בחומרים כמו פוליאוריתן במוצרי שינה שונים, בעיקר בגלל שאנחנו משתמשים בהם בסביבת המיטה ונוגעים בהם, נושמים אותם ובאים איתם במגע קרוב. מסיבה זו חוקרים החליטו למדוד באופן מדעי ולתעד את ההשלכות שנובעות משימוש ב-VOCs (תרכובות אורגניות נדיפות) על הבריאות שלנו. 

מחקר מעניין שפורסם לאחרונה בכתב העת של מדעי הסביבה והטכנולוגיה (Journal of Environmental Science & Technology), מצא שמזרנים שכוללים פוליאוריתן (קצף זיכרון וקצף ספוג ויסקו) פולטים תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs) בכמויות מובחנות. מעבר לכך, נמצא שהפוליאוריתן רגיש לחום, ולכן מזרנים שכוללים קצף זיכרון ויסקו יפלטו תרכובות אורגניות נדיפות בכמויות גדולות עוד יותר כשיבואו במגע ויתחממו מטמפרטורת הגוף.

ומה קורה מפליטת תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs)? בקצרה, האדים מתפשטים ויוצרים זיהום אוויר, שמשפיע על הסביבה ופוגע בבריאות האישית שלנו. מסיבות אלה, סוכנות הגנת הסביבה של ארה"ב קבעה באופן רשמי שפליטת תרכובות אורגניות נדיפות עלולה לסכן את הבריאות, לגרום לגירויים בעיניים, באף ובגרון, ולכאבי ראש. מעבר לזה, חשיפה בכמות מוגברת לתרכובות אורגניות נדיפות עלולה להוות גורם מסכן למחלת הסרטן. 

בזמן השינה קיימת נטייה לשאוף יותר גזים מזיקים שנפלטים מתרכובות אורגניות נדיפות, בעיקר בגלל שאין זרימת אוויר קבועה בחלל השינה, ובמיוחד כשמתקיים מגע קרוב עם מזרן שמכיל קצף זיכרון או ויסקו. למרות שמחקרים מצאו שמזרנים מבוססי פוליאוריתן פולטים תרכובות אורגניות נדיפות בריכוז די נמוך , הגזים הללו עדיין יכולים להשפיע על פעוטות וילדים בעלי מערכת חיסונית מוחלשת. החוקרים הדגישו שחשיפה של תינוקות ופעוטות למזרנים מבוססי קצף זיכרון ויסקו וספוג שפולטים גזים שונים (VOCs) עלולה להביא להשלכות ממשיות על איכות השינה, לעורר גירויים שונים ולהביא לנזק מצטבר לבריאות.

מחקר מעניין שפורסם לאחרונה בכתב העת של מדעי הסביבה והטכנולוגיה (Journal of Environmental Science & Technology), מצא שמזרנים שכוללים פוליאוריתן (קצף זיכרון וקצף ספוג ויסקו) פולטים תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs) בכמויות מובחנות. מעבר לכך, נמצא שהפוליאוריתן רגיש לחום, ולכן מזרנים שכוללים קצף זיכרון ויסקו יפלטו תרכובות אורגניות נדיפות בכמויות גדולות עוד יותר כשיבואו במגע ויתחממו מטמפרטורת הגוף.

ומה קורה מפליטת תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs)? בקצרה, האדים מתפשטים ויוצרים זיהום אוויר, שמשפיע על הסביבה ופוגע בבריאות האישית שלנו. מסיבות אלה, סוכנות הגנת הסביבה של ארה"ב קבעה באופן רשמי שפליטת תרכובות אורגניות נדיפות עלולה לסכן את הבריאות, לגרום לגירויים בעיניים, באף ובגרון, ולכאבי ראש. מעבר לזה, חשיפה בכמות מוגברת לתרכובות אורגניות נדיפות עלולה להוות גורם מסכן למחלת הסרטן. 

בזמן השינה קיימת נטייה לשאוף יותר גזים מזיקים שנפלטים מתרכובות אורגניות נדיפות, בעיקר בגלל שאין זרימת אוויר קבועה בחלל השינה, ובמיוחד כשמתקיים מגע קרוב עם מזרן שמכיל קצף זיכרון או ויסקו. למרות שמחקרים מצאו שמזרנים מבוססי פוליאוריתן פולטים תרכובות אורגניות נדיפות בריכוז די נמוך , הגזים הללו עדיין יכולים להשפיע על פעוטות וילדים בעלי מערכת חיסונית מוחלשת. החוקרים הדגישו שחשיפה של תינוקות ופעוטות למזרנים מבוססי קצף זיכרון ויסקו וספוג שפולטים גזים שונים (VOCs) עלולה להביא להשלכות ממשיות על איכות השינה, לעורר גירויים שונים ולהביא לנזק מצטבר לבריאות.

האם גזים של תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs) יכולים להתנדף בעצמם?
כדי לענות על השאלה הזאת באופן מדעי, החוקרים בודדו מזרן שכולל קצף זיכרון ויסקו בחלל אטום למשך 6 חודשים. גם כעבור חצי שנה, המזרן המשיך לפלוט גזים שונים בכמות זהה, ולפגוע באיכות האוויר בסביבתו. עם השלמת הניסוי, החוקרים המליצו להימנע ממזרנים שכוללים חומרים כמו פוליאוריתן, וסיכמו שכדאי להשתמש במזרן עשוי מכותנה, צמר, לטקס טבעי או חומרים שמכילים ריכוז מזערי של תרכובות אורגניות נדיפות.

מזרנים שכוללים קפיצי ברזל: איך זה משפיע עלינו?

ברזל הוא חומר גלם זמין, נוח וזול, ולכן גם פופולרי מאוד בקרב יצרני מזרנים שמשווקים מזרני קפיצים. מזרן קפיצים לרוב מורכב מרשת של קפיצים מברזל, שפרושה לאורך כל המזרן במטרה לספק גמישות ותמיכה בהתאם למשקל הגוף. עם זאת, רבים מתעלמים מתכונות אחרות של הברזל, ביניהן העובדה שהוא מושך וסופג אליו קרינה אלקטרומגנטית (EMF). מדובר בקרינה שנפלטת ממוצרים חשמליים בסביבתנו, כמו הטלויזיה שלנו, הנייד ואפילו המודם.

משום שקפיצי ברזל במזרן הופיעו כבר בסוף המאה ה-19 (לפני שמוצרים אלקטרוניים היו בשימוש נרחב יומיומי) חסרונם הגדול לא נלקח בחשבון. מנגד, היום אנחנו חיים בזמנים מודרניים והמודעות לסביבת שינה בריאה הולכת וגוברת. כשאנחנו מוקפים במכשירים ניידים כמו מחשבים, Bluetooth ו-WiFi, אנחנו לא מוגנים מפני קרינה אלקטרומגנטית אפילו בחדר השינה שלנו. 

לפי ארגון הבריאות העולמי (WHO), קרינת EMF היא בלתי נראית, ובכל זאת נוכחת בכל מקום בחיינו. חשיפה מוגברת לקרינת EMF במהלך היום והלילה עלולה להשפיע על איכות השינה, ולגרום לבעיות בריאותיות בטווח הארוך. 

בשנת 2014, התפרסם בכתב העת המוערך 'פתופיזיולוגיה' (Pathophysiology) מחקר שבחן את הקשר בין שינה על מזרן קפיצים לבין סרטן השד. ד"ר הלברג שהוביל את המחקר, מצא שאנשים שישנים על מזרן קפיצים מעמידים עצמם בסיכון מוגבר לחלות בסרטן השד.

אז אם לקרינת EMF יש השלכות על השינה ועל הבריאות הכללית שלנו, לא כדאי שנעשה משהו כדי לצמצם אותה?

מזרן קווין סייז סטנדרטי מכיל בין 300 ל-500 קפיצי ברזל. 8 שעות ביום, במשך עשרות שנים! תארו לעצמכם שאפשר לבלות שליש מהחיים בשינה על 300 אנטנות קטנות מברזל, שסופחות אליהן קרינת EMF באופן יומיומי.

גם אם אתם לא מרגישים אותה, הקרינה הזו עלולה לגרום להפרעות שונות ולפגיעה כללית באיכות השינה. מתוך מודעות לבעיה, צוות מומחי השינה של גטה פיתח טכנולוגיה חדשנית שחוסמת ביעילות את גלי ה-EMF מסביבת המזרן. טכנולוגיית BIOCARE מבית גטה משלבת סיבי ננו בגודל זעיר בבד המזרן, שמשמשים כמגן מפני קרינת EMF וגם שומרים על המזרן נקי מחיידקים.  

כך נולדים המזרנים של גטה

כל מוצרי השינה של גטה עשויים מחומרי הגלם הטובים ביותר שיש לטבע להציע, עומדים בתקני הבטיחות המקובלים, ועוברים בקרת איכות מתקדמת. גטה מספקת חוויית שינה בטוחה ונוחה, שתלווה אתכם לאורך שנים רבות.

7 שנות ציפייה

עמוק בתוך יער הגשם הטרופי של המזרח הרחוק, צומח עץ הגומי המיוחד שמייצר חלב לטקס טבעי ויקר, שבו גטה משתמשת בכל מוצריה. מהרגע שנובט, לעץ ראבר לוקח כ-7 שנים בממוצע כדי להתפתח. אנחנו מחכים בסבלנות, ושמחים לקבל מתנה אמיתית מהטבע.

1,000 כוסות תחליב עץ הראבר

אנחנו משתמשים ב-1,000 כוסות של תחליב עץ הראבר, כדי לייצר מזרן TOGETHA אחד בגודל קווין סייז. הלטקס מופק בשיטות ייחודיות שפיתחנו, ובדרך ידידותית לסביבה שמעודדת את צמיחת העץ. בחרנו בלטקס הטבעי והטוב ביותר בכל מוצרי השינה שלנו, והקולקציות שלנו מבוססות על 100% לטקס טבעי לנוחות ותמיכה טבעית. 

תו איכות רשמי ממכון ECO גרמניה

המזרנים של גטה נבדקו במכון התקנים הגרמני eco-INSTITUTE Germany GmbH, עמדו בהצלחה במבחנים מחמירים שבדקו אחר שאריות חומרים מזהמים כימיים, ונמצאו עשויים מ-100% לטקס טבעי. במהלך הבדיקות השונות, מזרני הלטקס הטבעי של גטה נמצאו בטוחים לשימוש גם לאחר שנבחנו לפי קריטריונים של הימצאות תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs), נוכחות של שרידי שאריות ממתכות מסכנות בריאות ועוד. 

עיבוד בתהליך דנלופ

כל מוצרי הלטקס הטבעי שלנו מעובדים בשיטת דנלופ, ומכילים 100% לטקס טבעי ואיכותי. בשיטה שלנו, לטקס נוזלי מוקצף עד למרקם אחיד ולאחר מכן נמזג לתבנית מוכנה מראש. בהמשך הלטקס עובר חימום בתנור מיוחד, ולבסוף כשמגבש את צורתו הגמישה הוא נשלף בקלות מהתבנית ועובר שטיפה יסודית. 

גימור כותנה אורגנית ידידותי לסביבה

אנחנו מייחסים מחשבה לכל פרט במוצרים שלנו, ולכן בחרנו בגימור כותנה אורגנית שנאספת בתהליך ידידותי לסביבה. גימור הכותנה גורם למוצרים שלנו להיות נעימים למגע, מספק הגנה מפני הצטברות של מזיקים, עשוי מחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה, ובטוח לשימוש גם לקטנטנים. 

טכנולוגיית ננו-סילבר אנטיבקטריאלית

כיסויי המזרנים שלנו הם גם ידידותיים לסביבה וגם מאופיינים בתכונות ייחודיות. טכנולוגיית ננו-סילבר המקורית לגטה משלבת סיבי כסף זעירים בבד כיסוי המזרן, שפועלים להגנה אנטיבקטריאלית טבעית ושומרים על המזרן רענן ונקי לאורך זמן. 

50 שנות ידע ומקצועיות

יש הרבה מוצרי לטקס בשוק, אבל אין הרבה מוצרי לטקס טבעי איכותיים בשוק. גטה נוסדה בשנת 1969 כדי לייצר את מזרני הלטקס הטבעי האיכותיים ביותר, תוך שמירה על איכות הסביבה והמתנות שקיבלנו מהטבע. אנחנו גאים להוביל חדשנות טכנולוגית בתחום עולם השינה, ולספק פתרונות לשינה נוחה, איכותית וטבעית יותר.

הגנה אנטי-סטטית

גטה משלבת טכנולוגייה מתקדמת מבוססת על סיבי פחמן זעירים בבד המזרן, שמספקים לו הגנה אנטי-סטטית מלאה. ההגנה האנטי-סטטית פורקת את החשמל הסטטי בסביבת המזרן, ותורמת לסביבת שינה רגועה והירדמות מהירה.