fbpx

קונים מזרן בשווי 10,000 ש"ח, ומקבלים מיטה מתנה בשווי 6,000 ש"ח

קונים מזרן בשווי 10,000 ש"ח, ומקבלים מיטה מתנה בשווי 6,000 ש"ח

תו תקן למזרן – מדוע הוא כל כך חשוב?

אם קניתם אי-פעם מזרן, אתם בוודאי מודעים לאינספור הקריטריונים שעל פיהם תצטרכו להחליט איזה מזרן, מכל המזרנים המוצעים לכם, יהיה המזרן שלכם – זה שעליו תבלו את שנת הלילה שלכם בשנים הבאות. גודל, עיצוב, נוחות – ברור שאתם מכירים בעל פה ומקרוב את כל הקריטריונים הללו (ועוד רבים הדומים להם). אבל מה בנוגע לבטיחות? האם לקחתם גם אותה בחשבון? באופן צפוי למדי, בדומה לרכישת מוצרים חשובים אחרים, קריטריון בלתי נפרד מההחלטה על רכישת מזרן ספציפי הוא הבטיחות שלו, כך שמעבר לנוחות ועיצוב, חשוב מאוד לוודא שהמזרן שאתם קונים הוא בטיחותי, והדרך לוודא זאת היא תו תקן התפור עליו.

מהו תו תקן למזרן?

כל יצרן המכבד את מוצריו ולקוחותיו, חייב לקבל אישור מגורם מוסמך רלוונטי המאשר את בטיחות השימוש במוצרים. כאשר מדובר על מזרנים, אותו “גורם מוסמך” רלוונטי הוא מכון התקנים הישראלי.

במקרה של מזרנים, מתנהלים הדברים בצורה הבאה – החברה המייצרת את המזרנים (או זו המייבאת ומשווקת אותם בישראל) מגישה בקשה לקבלת תו תקן, ונקבע לה תור בכפר רופין במכון הבדיקה. ביום הבדיקה, מביאה משאית את כל דגמי המזרנים הנבחנים, אנשי המכון מבצעים את הבדיקות הרלוונטיות שלהם הנוגעות למזרנים ולבטיחותם. התשובה מתקבלת ביום שלמחרת, ואם היא חיובית, זכאית החברה, (יצרנית המזרנים) לתפור את תו התקן של מכון התקנים הישראלי, על דגמי המזרנים שקיבלו את האישור.

לכן, חשוב לוודא לפני רכישת המזרן כי על המזרן שבחרתם, תפור סמל של מכון התקנים הישראלי.

חומרים מעכבי בעירה

אחת הסכנות השכיחות האורבות לישנים על מזרן היא הסכנה של פריצת דלקה. בין אם האש פורצת באזור המזרן עצמו (בשל אדם שנרדם כשסיגריה דולקת בידו, או אפילו בשל מטען לטלפון נייד שהתחמם ונדלק), בחדר השינה או בחדר אחר בבית, מזרן עלול להוות מלכודת אש לאדם (או לאנשים הישנים עליו). לכן, טבעי לחשוב שהוספת חומרים מעכבי בעירה למזרן עשויה להציל את חייכם במקרה של שריפה. למעשה, מתהליך ניהול סיכונים אשר נערך בשירותי בריאות הציבור ניכר כי החסרונות של ששימוש במעכבי הבעירה במזרנים עולים על היתרונות (בשל הפוטנציאל המסרטן של חומרים אלה והחשיפה הממושכת אליהם). ולכן, מתנגד משרד הבריאות לתקינה המחייבת הוספת מעכבי בעירה למזרנים.

בכל הנוגע לחומרי עיכוב הבעירה החדשים יותר, אף הם נחשדים כלא בריאים ולא מומלצים לשימוש במזרנים, בשל דמיונם המולקולארי לחומרים הקיימים בשוק (אשר כאמור אינם מומלצים לשימוש במזרנים).

בצד התקינה אותה מעודד משרד הבריאות המבטיחה כי המזרנים שמשווקים בארץ לא יתלקחו בשל מגע באש סמויה (כאותה סיגריה שאותה הזכרנו קודם לכן), והמלצה על שימוש באמצעים טכניים (למשל, גלאי עשן בחדר השינה) קיימים אף מזרנים שחומר הגלם שלהם, באופן טבעי, נחשב למעכבי בעירה. כדוגמת מזרן לטקס טבעי, אשר בו הלטקס הטבעי לחלוטין מעכב בעירה.

אילו עוד חומרים מסוכנים עלולים להסתתר במזרן שלכם?

מפתיע, אבל מפחיד עד כמה חומרים שעלולים להיות מסוכנים לבריאות נפוצים בשימוש בתעשיית המזרנים. על מנת שלא להפחיד אתכם לגמרי, נמנה רק כמה מהחומרים השכיחים ביותר בשימוש בתחום:

  • ספוג זיכרון עשוי פוליאוריטן המיוצר בשילוב של פוליולים ודיזוציאנאטים (ששניהם, כידוע, תוצרי נפט גולמי). נוסף לכך, לרוב משולב הפוליאוריטן בתרכובות כימיות מלאכותיות אחרות כדי ליצור את ספוג הזיכרון.
  • קפיצים עשויים מתכת המגבירים את הקרינה האלקטרומגנטית ממכשירי חשמל (למשל, טלוויזיה) ומטלפונים ניידים
  • דבקים כימיים מלאכותיים ומזיקים המשמשים, לעיתים קרובות, לצורך הדבקת שכבות מזרנים (מתילן כלוריד, אן- פרופיל ברומיד, אצטון)

ואלה, הם רק קצה הקרחון של כל אותם חומרים כימיים, מלאכותיים ולא בריאים, אשר מי שאינו מודע לסכנות הטמונות במזרנים, עלול להיחשף להם ולסכן את בריאותו.

בין אם אתם רוכשים מזרן לתינוק, מזרן למיטת נוער או מזרן למיטה זוגית – חשוב שתקפידו לרכוש אך ורק מזרנים הנושאים את תו תקן הישראלי, הבריאות שלכם חשובה מכדי לזלזל בה.

 

נוסף לכך שמזרני גטה עומדים בתקנים הישראליים (וכהוכחה לכך, כל דגמי המזרנים שלנו נושאים את תו התקן הישראלי), הלטקס הטבעי והטהור של מזרני החברה עובר בדיקות מקיפות ומדוקדקות במעבדות בגרמניה ושוויץ ואף עומד בתקנים בינלאומיים רלוונטיים רבים.

 

אם המאמר עניין אותך, יש לנו עוד מאמרים בנושא שמאוד יעניינו אותך

שמיכת כובד – כל היתרונות שלא ידעתם שקיימים בשמיכה כבדה

כיום יש כמה סוגי שמיכות שהמטרה שלהם בשורה התחתונה היא פשוט לחמם אותנו כשהטמפרטורות יורדות, אך בשנים האחרונות נכנס טרנד...
22 במאי 2022

חלום צלול: מה שאתם צריכים לדעת על חלימה מודעת

קרה לכם שבזמן חלום הייתם במודעות שמה שאתם חווים הוא רק חלום? האם התעוררתם פעם מחלום לאחר שהרגשתם שאתם שולטים...
15 במאי 2022

קפיצת הירדמות: למה זה קורה לנו ואיך להימנע מזה?

מגיעה שעת השינה שלכם, אתם נכנסים למיטה ברוגע ונשכבים לישון. כמה רגעים לאחר ההירדמות אתם מרגישים שאתם עומדים ליפול ואז...
10 במאי 2022

מזרן Compass Gold 100

מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
למידע נוסף 053-6680088

9400

או

החל מ- 783 לחודש 12x

כרית נסיעות של גטה עם אריזה
הוספה לסל

כרית לנסיעות עשויה 100% לטקס טבעי

מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
למידע נוסף 053-6680088

150

או

החל מ- 13 לחודש 12x

יש לך שאלה

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר

עגלת הקניות
Start typing to see products you are looking for.

יש לך שאלה?

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר