ONLY THE BEST FROM MOTHER NATURE ™
משלוח חינם 10 שנים אחריות 100 לילות נסיון

קרדית האבק בכרית

גטה > קרדית האבק בכרית

אנחנו אולי לא רואים אותה, אבל היא נמצאת כמעט בכל מקום בבית – קרדית האבק. חלקנו אלרגיים אליה, ולחלקנו היא מפריעה קצת פחות למראית עין, אך עדיין יכולה להשפיע על הבריאות שלנו. איפה היא אוהבת לחיות ואיך אפשר להיפטר ממנה? על כך, במאמר הבא.

קרדית האבק- לא רק בכרית

קרדית האבק היא יצור מיקרוסקופי שלא ניתן לראות ללא אמצעים מיוחדים. הסיבה שקרדית האבק יכולה להפריע לנו היא שחלק מהאנשים מפתחים תגובה אלרגית להפרשות שלה. ההפרשות של הקרדית מעוררות תגובות אלרגיות אצל אנשים רבים, ויכולות להתבטא בנזלת אלרגית, התעטשויות בתדירות גבוהה, עיניים נפוחות או דומעות, ועוד. אנו מושפעים רבות מההימצאות של הקרדית בכרית, משום שהכרית נמצאת קרוב לפנים שלנו במשך שעות רבות. אחד המקומות שהקרדית אוהבת ביותר הוא חדר השינה, משום שבו יש את תנאי הלחות והאבק המתאימים לה, הטמפרטורה נוחה ושם יש מצבורים של שאריות עור שמהן היא ניזונה. משום כך זה המקום האידאלי בשבילה להתפתחות ושגשוג.

מקומות נפוצים של קרדית אבק הבית

את קרדית האבק ניתן למצוא כמעט בכל רחבי הבית.ניתן למצוא אותה בבגדים, במצעים (גם כאלו שכובסו ונמצאים זמן רב בארון וגם כאלו שנמצאים בשימוש אך לא הוחלפו במשך זמן רב), ברהיטים כמו ספות ומזרנים ובעיקר אם הם לא עוברים שאיבה וניקיון, ספרים או ניירת לא ארוזה, ועוד.

כשקרדית הבית מגיעה גם אל הכרית שלנו

קרדית האבק אוהבת מאוד לחיות באזור המיטה. על הכרית שלנו יש בדרך כלל הרבה אבק, ובעיקר בכריות עשויות בד או כאלה שלא יוצרו בשילוב טכנולוגיה דוחה אבק. הקרדית תחיה בשגשוג אם לא ננקה את האזורים שבהם היא חיה, לא נחליף מצעים ולא נדאג לאוורור תמידי של החדר. לסוג הכרית יש השפעה על הסיכוי שקרדית האבק תוכל לחיות בתוכה, למשל כריות עם כיסוי בד וגם כריות עם מילוי נוצות מהוות מצע מושלם לקרדית האבק.

גם המזרן שלנו הוא מקום אידאלי עבור קרדית האבק, מסיבות דומות לאלו של הכרית. מזרנים רבים לא עוברים ניקיון בתדירות גבוהה גם אם המצעים מוחלפים, בעיקר בגלל חוסר מודעות לבעיה. מזרן יכול לצבור אבק במשך שנים רבות של שימוש, ולהוות סביבת מחייה מושלמת עבור הקרדית.

טיפול בקרדית האבק בכריות

יש מספר פעולות שאפשר לבצע כדי לטפל בקרדית האבק שחייה אצלנו בכריות. הצעד הראשון הוא לבחור מראש בכרית שעשויה מחומר גלם שדוחה אבק. בשנים האחרונות השימוש בלטקס גבר באופן משמעותי בגלל יכולתו לדחות את קרדית האבק. הלטקס הוא חומר גלם טבעי וידידותי לסביבה, והוא מסוגל לדחות אבק ואת קרדית האבק באופן יעיל לטווח ארוך. מרבית כריות הלטקס משלבות טכנולוגיה המאפשרת אוורור מירבי ותנועת אוויר, כך שמעבר לעובדה שהלטקס ידחה את בואה של הקרדית, כרית מלטקס תדאג שלאבק לא יהיה לאן להיכנס ואיפה להצטבר. מזרני לטקס מיוצרים ומתוכננים באופן דומה כדי לתת מענה לצורך חיסול קרדית האבק וסילוק שלה מחדר השינה שלנו.

פעולות נוספות שניתן לבצע כדי למנוע את שגשוג קרדית האבק בכרית היא לכבס את הציפית פעם בשבוע בטמפרטורה של 60 מעלות לפחות, כדי לחסל את קרדית האבק ולסלק את ההפרשות שלה. מומלץ לשלוח את הכרית לניקוי יבש מדי שנה, ולהימנע מלהכניס את הכרית למכונת הכביסה באופן עצמאי. ניתן להשתמש גם בכיסוי שיפריד את הכרית מהציפית ובעצם יהווה סוג של חוצץ בין קרדית האבק לבין דיירי הבית. פתרונות אלו רלוונטיים גם עבור המזרן ושמיכות החורף שלנו.

אם אתם מעוניינים לשמור על היגיינה בבית, וגם אם אתם אלרגיים שסובלים מתגובה אלרגית לקרדית האבק, דעו כי זו לא גזירת גורל וניתן לטפל בבעיה. כיום קיימים פתרונות לטיפול בבעיה, במיוחד הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים בתחום מוצרי הלטקס, שנועדו לשם כך. שינה בריאה היא אחד המפתחות החשובים ביותר לחיים בריאים, וכדאי להשקיע באיכות השינה והנשימה הנקייה ככל האפשר.

 • מזרן לטקס Dream kingdom

  כל קו של המזרן תוכנן מתוך שיקול דעת להצית את חושיכם, כדי שתרגישו כמו קיסר מודרני.הוא תוכנן…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  38000

  או

  החל מ- 3167 לחודש 12x

 • מזרן TOGETHA 100

  אחרי חמישה עשורים של חדשנות מתמשכת, גטה מציגה בגאווה את המזרן שמשלב את מיטב הטכנולוגיה ומשאבי הטבע…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  14188

  או

  החל מ- 1182 לחודש 12x

 • מזרן GENETICS 100

  המזרן מיוצר מ-100% לטקס טבעי קרמי ונקי שמקורו באחד ממשאבי הטבע הטובים ביותר בכדור הארץ. הוא מספק…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  9750

  או

  החל מ- 813 לחודש 12x

 • מזרן Compass Luxury

  זהו המזרן הראשון בישראל עם מחסום מגנטי כנגד קרינה ,מצויד בחוטי ננו טכנולוגיה לחסימה אלקטרומגנטית ,אשר בשילוב…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  4100

  או

  החל מ- 342 לחודש 12x

כתבות נוספות

מזרן ויסקו

מזרן ויסקו: החסרונות שלא גילו לכם

בזמן האחרון אנחנו שומעים הרבה על מזרן ויסקו. נראה, כאילו ויסקו הפך ללהיט החם של תחום המזרנים, וכמעט כל אחת מהחברות המייצרות מזרנים מציגה לפחות