מיטה מתכווננת – למי היא מתאימה?

אם אתם מחפשים מיטה זוגית, ולא קל לכם לבחור מבין כל האפשרויות הרבות העומדות בפניכם, הפעם (בניגוד להרגלנו להקל עליכם) “נסבך” אתכם טיפה יותר ונציע לכם אופציה נוספת. אופציה שהיא אמנם פחות מוכרת ושכיחה, אבל לא פחות יעילה ונוחה – מיטה מתכווננת זוגית. למרות שניתן לראות פה ושם פרסומים על מיטות מתכווננות מומלצות, נדמה שאין מספיק מידע בנושא. ולכן הפעם, ננסה לעסוק בהרחבה בנושא מיטה מתכווננת חשמלית ויתרונותיה.

מיטה מתכווננת זוגית – מהי?

עד לפני שנים לא רבות זוגות שרכשו מיטה זוגית (או, יותר נכון – מזרן למיטה זוגית) נאלצו להתפשר על איכות השינה שלהם. למשל, אם היא אוהבת את המזרן שלה קשה והוא אוהב את המזרן שלו רך – במקרה הטוב, אחד מהם נאלץ לוותר ולהתפשר על הנוחות שלו. במקרים הגרועים יותר, נבחר מזרן בינוני בקושיו, וכך, שני הצדדים נאלצו להתפשר על נוחותם. ההסתכלות על המזרן הזוגי כעל יחידה אחת בה כל אחד מחלקיה מושפע מהשני חלפה מהעולם עם כניסתם של מזרנים ייחודיים מסוגים שונים. למשל, המזרנים בהם תזוזה בצד אחד אינה משפיעה על הצד השני של המזרן. מיטה מתכווננת זוגית לקחה את הנוחות האישית צעד אחד נוסף קדימה, והיא מאפשרת לכל אחד לכוון את המזרן לזוויות הנוחות לו, מבלי להשפיע על נוחות בן הזוג.

היתרונות הבריאותיים של המיטה המתכווננת

למיטה מתכווננת ישנם יתרונות בריאותיים רבים. חלקם אורטופדיים ומשתמעים מעליהם (למשל, הקלה על כאבי גב וצוואר, התמיכה בעמוד השדרה וכד’) וחלקם פחות מוכרים, כדוגמת מניעת נחירות באמצעות הרמת אזור הראש והגב במזרן, או סיוע למחזור הדם באמצעות הרמת אזור הרגליים במזרן.

אך למרות הרושם הבריאותי-רפואי שאולי עשוי להתקבל, מלבד יתרונותיה הבריאותיים, כיוון נכון של מיטה מתכווננת יאפשר לכם לצפות בטלוויזיה בנוחות, לקרוא ספר לפני השינה, לפתור תשבץ, להרים את הרגליים העייפות למעלה בסוף יום וכדומה – כל אלו הם דברים שבמזרנים הזוגיים הקלאסיים, לא ניתן לעשות אותם רק עבור צד אחד. נכון, אתם תמיד יכולים לערום הר עצום של כריות מאחורי הגב כדי ליצור את הזווית המתאימה לכם ספציפית (מבלי להשפיע על הצד השני של המיטה), אבל אם עשיתם זאת, בוודאי כבר גיליתם שה”הר” הזה הוא זמני, וישיבה ממושכת בצורה כזו, מתישהו, תגרום לכם לכאב בגב התחתון. ככל אלתור, גם ערימת כריות המיועדות במקורן לשינה, היא פתרון זמני בלבד.

ומה לגבי הקרינה?

דיברנו בעבר רבות על הקרינה המסוכנת הנמצאת בחדר השינה (הנובעת ממקורות כמו טלוויזיה, לפטופ, טלפונים ניידים) ומתוגברת על ידי הקפיצים שבמזרני קפיצים רגילים (למי שאינו זוכר, זה הזמן לרענן את הזיכרון – מה הקשר בין קרינה לשינה?), כך שאנחנו הראשונים להיות מודעים ולבחון את עניין קרינה במיטה מתכווננת. למרות החשש (המוצדק לטעמנו, במקרים מסוימים), הדרך היחידה למנוע זאת, היא לוודא כי מדובר במיטה מתכווננת איכותית, שהיא תוצר של חברה רצינית ואיכותית, ולכן, כל חלקיה (כולל המנועים של שני חלקי המיטה) עברו את כל הבדיקות הנדרשות ועומדים בכל התקנים הרלוונטיים הנדרשים.

לגבי מיטה מתכוננת מדגם OXFORD – המיטה המתכווננת של גטה, נוכל לציין כי מנועי המיטות המתכוננות הם מנועים גרמניים שעברו בדיקות תקינות במעבדות בינלאומיות והמיטות לא רק נחשבות כנוחות ביותר, אלא גם כבטוחות ביותר.

רגע לפני הרכישה – מה חשוב לקחת בחשבון?

ראשית, חשוב לוודא כי גודל המיטה המתכווננת מתאים לגודל החדר שבו המיטה עתידה להיות ממוקמת. חשוב ביותר להשאיר מספיק מרחב מסביב למיטה על מנת שתוכלו להתנהל בחדר בנוחות וללא צורך לקפץ מעל חפצים שונים, מה שחשוב במיוחד בלילה, בחושך מוחלט או בתאורה קלושה. כמו כן, חשוב לבחור מיטות מתכווננות מומלצות מתוצרת של יצרנית מיטות מוכרת, המקפידה על ייצור מחומרי גלם איכותיים ועל בטיחות מוצריה. חשוב גם לבחון את נושא המזרן למיטה המתכווננת, מכיוון שלא כל מזרן מתאים למיטה כזו (מבחינת הגודל, גמישות, יכולת הקיפול שלו וכד’).

המיטה המתכוננת מדגם OXFORD – המיטה המתכווננת שלנו, בגרסתה הזוגית או בגרסת היחיד שלה, מאפשרת שינוי גובה הגב וגובה הרגליים בשימוש קל בשלט, עשויה מחומרים איכותיים ומתוכננת ומיוצרת תוך חשיבה לא רק על נוחות השינה של המשתמשים, אלא גם על בריאותם ובטיחותם.

אז למי מתאימה מיטה מתכווננת?

למעשה, היא מתאימה לכולם – ליחידים ולזוגות, לסובלים מבעיות גב וגם לכאלה שסתם נהנים לקרוא או לצפות בטלוויזיה לפני השינה, לגברים ולנשים, לבני נוער או למבוגרים – לכל מי שאיכות שנת הלילה שלו חשובה לו.

אם המאמר עניין אותך, יש לנו עוד מאמרים בנושא שמאוד יעניינו אותך

הפרעות שינה: גלו הכל על הפרעות שינה ודרכי הטיפול

אנשים רבים סובלים מהפרעות שינה, הפרעה נפוצה ושכיחה למדי בישראל. לתופעה יש תסמינים רבים כמו עייפות קשה, חוסר ריכוז, ירידה...
29 בספטמבר 2021

מלטונין: מה הוא וכיצד הוא קשור לאיכות השינה שלנו?

לאיכות השינה יש השפעה אדירה על איכות החיים, וזאת משום ששינה איכותית נועדה לספק לגוף שלכם את היכולת להתאושש ולצבור...
29 בספטמבר 2021
עגלת הקניות
Start typing to see products you are looking for.

יש לך שאלה?

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר