מזרני קצף: מהי שיטת הייצור המהפכנית של גטה?

קיימות כיום שתי שיטות ייצור לטקס עיקריות – Dunlop ו-Talalay, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה, אולם, מאחר וגטה משתמשת בעיבוד הלטקס שלה בשיטת Dunlop, חשוב לנו להסביר את ההבדלים בין השיטות השונות.

קצף לטקס של Dunlop מול קצף לטקס של Talalay

תהליך Dunlop ותהליך Talalay הם שני התהליכים העיקריים המשמשים ליצירת קצף לטקס. יש הרבה מידע (בעיקר מידע שגוי) ברשת על ההבדלים בין שני סוגי הקצף הללו. שפע מידע זה עלול להיות “קצת” יותר מידי עבורכם, כך שלעיתים קרובות אתם עשויים למצוא את עצמכם מוטעים ומוטים על ידו.
באופן טבעי, משווקים המוכרים מזרן עשוי קצף Talalay יפריזו בתיאור יתרונותיו של קצף Talalay ובחסרונותיו של קצף Dunlop, בעוד שמשווקים המוכרים מזרן לילדים, למשל, העשוי מקצף Dunlop ייטו לעשות את ההפך. חייבים להודות שאנחנו קצת לא אובייקטיביים כשמדובר בנושא, מאחר וגטה מייצרת מזרני קצף לטקס בשיטת Dunlop, מכיוון שהיא מאמינה שיתרונות קצף Dunlop מתאימים טוב יותר לאנשים רבים יותר. יחד עם זאת, אנחנו רוצים להדגיש, כי ההבדלים בין שני סוגי קצף אלה מוקצנים לעתים קרובות על ידי המשווקים והיצרנים. כשחשוב מאד לזכור כי גורמים רבים (שאינם תהליך הייצור) עשויים למלא תפקידים משמעותיים בקביעת איכות הקצף, בהיותו של מזרן אורטופדי וכן הלאה.

לפני שנדון בהבדלים בין שני הסוגים שונים של הקצף, חשוב לציין כי ההבדלים אינם כה דרמטיים כמו שמשווקים ויצרנים רבים מציגים אותם. מכיוון שההבדלים משמשים לרוב כנקודות מכירה של המשווקים, קל להתרשם כי קיימים הבדלים עצומים בין שני סוגי הקצף הללו.
האמת היא שקשה יחסית להבחין בהבדלים. האדם הממוצע לא היה מבחין בהבדל רב בין שני סוגי הקצף. קצף Dunlop וTalalay נראים ומרגישים דומים מאוד, במיוחד בהשוואה לסוגי קצף אחרים כמו קצף זיכרון או קצף פוליאוריטן. ההבדלים העיקריים בין קצף Dunlop לTalalay:
קצף Dunlop דחוס יותר מקצף Talalay ותהליך הייצור של קצף Dunlop הוא פשוט יותר וחסכוני באנרגיה. ישנו מיתוס חוזר ונשנה כי קצף Talalay הוא רך יותר מקצף של Dunlop וזה אינו נכון. ניתן לייצר גם קצף לטקס של Talalay וגם של Dunlop במגוון רחב של רמות מוצקות. תהליך Dunlop יוצר קצף כבד וצפוף יותר אך לא בהכרח יוצר לקצף קשה יותר. מוצקות וצפיפות אינם זהים ונמדדים בדרכים שונות.

מדוע גטה משתמשת בקצף לטקס של Dunlop?

קצף לטקס המיוצר בתהליך Dunlop מתאים טוב יותר לאנשים רבים יותר.
ההבדל העיקרי בתחושה בין שני סוגי הקצף הוא הקפיציות. בעוד שלכל סוגי קצף לטקס יש תחושה קפיצית ואלסטית, יש לקצף של Talalay תחושה “קופצנית” קפיצית במיוחד. ישנם אנשים שמעדיפים זאת, אך רבים לא אוהבים את “הקפיציות” הזו. סביר להניח כי קצף Dunlop יתאים טוב כמעט לכל אחד, ואילו Talalay הקיצוני יותר בקפיציותו – ייצר מגוון רחב של דעות.

תהליך הייצור הוא הרבה, אבל אינו הכל

יש לציין כי לא כל קצף לטקס בשיטת Talalay “מרגיש” אותו דבר ולא כל קצף לטקס Dunlop זהה. ישנן וריאציות רבות שניתן ליצור מכל סוג קצף. ניתן לייצר גם קצף Dunlop וגם Talalay עם לטקס סינטטי או בלעדיו. ניתן להכין את שני סוגי הקצף עם או בלי הוספת חומרי מילוי. לשינויים בסוג לטקס או באחוזי המילוי עשויות להיות השפעות גדולות על הביצועים והתחושות שלו. גם הטכניקות יכולות להשתנות גם בין מפעלים ובין סוגי ציוד שונים. ניתן לייצר קצף בתבנית או בקו רציף. קו רציף מיוצר ישירות על מסוע ולא בתבנית על מסוע. קצף לטקס בקו רציף יביא בדרך כלל לקצף שאיכותו נמוכה יותר מקצף לטקס Dunlop.

קצף הלטקס הטהור של גטה מיוצר בתבנית ולעולם לא יכיל לטקס סינטטי או חומרי מילוי אחרים. איננו מאמינים כי Talalay הוא מוצר רע, אלא, כאשר המטרה היא לספק מזרן לטקס באיכות הטבעית והאיכותית ביותר – קצף Dunlop עושה זאת טוב יותר!

כתבות נוספות

טופר למזרן – למה הוא כל כך מומלץ?

תרבות השינה התפתחה מאוד בשנים האחרונות בארץ ובעולם, וכיום, אנחנו לא רק זורקים את עצמנו למיטה ונרדמים (בדומה למה שעשו הדורות שקדמו לנו), אלא מעצבים

מה חשוב לדעת כשבוחרים בסיס מיטה?

אנחנו נוהגים להתייחס למזרן כאל החלק החשוב ביותר במיטה, ולמעשה, זה נכון, שהרי המזרן הוא זה שקובע את נוחות ואיכות שנת הלילה שלנו. אבל, המזרן