ONLY THE BEST FROM MOTHER NATURE ™
משלוח חינם 10 שנים אחריות 100 לילות נסיון

הכירו את שיטת הייצור המהפכנית של גטה

גטה > הכירו את שיטת הייצור המהפכנית של גטה

קיימות כיום שתי שיטות ייצור מזרן לטקס עיקריות – Dunlop ו-Talalay, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה, אולם, מאחר וגטה משתמשת בעיבוד הלטקס שלה בשיטת Dunlop, חשוב לנו להסביר את ההבדלים בין השיטות השונות.

מזרן לטקס של Dunlop מול מזרן לטקס של Talalay

תהליך Dunlop ותהליך Talalay הם שני התהליכים העיקריים המשמשים ליצירת מזרן לטקס. יש הרבה מידע (בעיקר מידע שגוי) ברשת על ההבדלים בין שני סוגי הלטקס הללו. שפע מידע זה עלול להיות “קצת” יותר מידי עבורכם, כך שלעיתים קרובות אתם עשויים למצוא את עצמכם מוטעים ומוטים על ידו.
באופן טבעי, משווקים המוכרים מזרן לטקס Talalay יפריזו בתיאור יתרונותיו של לטקס Talalay ובחסרונותיו של לטקס Dunlop, בעוד שמשווקים המוכרים מזרן לילדים, למשל, העשוי מלטקס Dunlop ייטו לעשות את ההפך. חייבים להודות שאנחנו קצת לא אובייקטיביים כשמדובר בנושא, מאחר וגטה מייצרת מזרני לטקס בשיטת Dunlop, מכיוון שהיא מאמינה שיתרונות לטקס Dunlop מתאימים טוב יותר לאנשים רבים יותר. יחד עם זאת, אנחנו רוצים להדגיש, כי ההבדלים בין שני סוגי הלטקס הללו מוקצנים לעתים קרובות על ידי המשווקים והיצרנים כשחשוב מאד לזכור כי גורמים רבים (שאינם תהליך הייצור) עשויים למלא תפקידים משמעותיים בקביעת איכות הלטקס, בהיותו של מזרן אורטופדי וכן הלאה.

לפני שנדון בהבדלים בין שני הסוגים שונים , חשוב לציין כי ההבדלים אינם כה דרמטיים כמו שמשווקים ויצרנים רבים מציגים אותם. מכיוון שההבדלים משמשים לרוב כנקודות מכירה של המשווקים, קל להתרשם כי קיימים הבדלים עצומים בין שני סוגי הלטקס הללו.
האמת היא שקשה יחסית להבחין בהבדלים. האדם הממוצע לא היה מבחין בהבדל רב בין שני סוגי הלטקס. לטקס Dunlop וTalalay נראים ומרגישים דומים מאוד, במיוחד בהשוואה לסוגי ספוגים אחרים כמו ספוג זיכרון או ספוג פוליאוריטן. ההבדלים העיקריים בין סוגי הלטקס Dunlop לTalalay:
לטקס  Dunlop דחוס יותר מלטקס Talalay ותהליך הייצור של לטקס Dunlop הוא פשוט יותר וחסכוני באנרגיה. ישנו מיתוס חוזר ונשנה כי לטקס Talalay הוא רך יותר מלטקס של Dunlop וזה אינו נכון. ניתן לייצר גם  לטקס של Talalay וגם של Dunlop במגוון רחב של רמות מוצקות. תהליך Dunlop יוצר לטקס כבד וצפוף יותר אך לא בהכרח יוצר מזרן קשה יותר. מוצקות וצפיפות אינם זהים ונמדדים בדרכים שונות.

מדוע גטה משתמשת בשיטת לטקס של Dunlop?

לטקס המיוצר בתהליך Dunlop מתאים טוב יותר לאנשים רבים יותר.
ההבדל העיקרי בתחושה בין שני סוגי הלטקס הוא הקפיציות. בעוד שלכל סוגי הלטקס יש תחושה קפיצית ואלסטית, יש לTalalay תחושה “קופצנית” קפיצית במיוחד. ישנם אנשים שמעדיפים זאת, אך רבים לא אוהבים את “הקפיציות” הזו. סביר להניח כי מזרן לטקס Dunlop יתאים טוב כמעט לכל אחד, ואילו Talalay הקיצוני יותר בקפיציותו – ייצר מגוון רחב של דעות.

תהליך הייצור הוא הרבה, אבל אינו הכל

יש לציין כי לא כל לטקס בשיטת Talalay “מרגיש” אותו דבר ולא כל לטקס Dunlop זהה. ישנן וריאציות רבות שניתן ליצור מכל סוג מזרן. ניתן לייצר גם Dunlop וגם Talalay עם לטקס סינטטי או בלעדיו. ניתן להכין את שני סוגי הלטקס עם או בלי הוספת חומרי מילוי. לשינויים בסוג לטקס או באחוזי המילוי עשויות להיות השפעות גדולות על הביצועים והתחושות שלו. גם הטכניקות יכולות להשתנות גם בין מפעלים ובין סוגי ציוד שונים. ניתן לייצר לטקס בתבנית או בקו רציף.

שיטת ייצור הלטקס הטהור של גטה מיוצר בתבנית ולא יכיל לטקס סינטטי או חומרי מילוי אחרים. איננו מאמינים כי Talalay הוא מוצר רע, אלא, כאשר המטרה היא לספק מזרן לטקס באיכות הטבעית והאיכותית ביותר – לטקס Dunlop עושה זאת טוב יותר!

כתבות נוספות

מזרן או מזרון?

השפה העברית היא שפה מורכבת ועשירה: היא שפה עתיקה שנבנתה ונחקרה במשך אלפי שנים, הספיקה “למות” ולקום לתחייה ולהתחדש במהלך המאה ה-19 וה-20 למה שמכונה

אישה ישנה

איך להירדם מהר?

הסיטואציה הבאה מוכרת לרוב הקוראים היטב: אתם נכנסים למיטה לאחר יום ארוך ומתיש, רוצים להניח את הראש על הכרית, לעצום עיניים ולהירדם במהירות. עם זאת,

מיטת נוער

מיטת נוער: המדריך השלם לבחירתה

הילד כבר גדול והגיע הזמן לקנות מיטה חדשה, אבל הורים רבים מוצאים את עצמם בדילמה מול כל האפשרויות: מיטת מעבר, מיטת נוער, מיטה וחצי או