ONLY THE BEST FROM MOTHER NATURE ™
משלוח חינם 10 שנים אחריות 100 לילות נסיון

מה זה ננו סילבר במזרן?

גטה > מה זה ננו סילבר במזרן?

ננו-טכנולוגיה נחשבת למדע המתפתח במהירות וכולל ייצור ושימוש בחלקיקי ננו שנמדדים בננומטרים (מיליארד ננו = מטר אחד). ננו-טכנולוגיה (או, לשם קיצור – ננוטק), עוסקת במערכות שגודלן נע בין ננומטרים בודדים לעשרות ננומטרים. הטכנולוגיות הללו משתייכות למבחר מגוון של תחומי מדע, החל ממחקרי פיזיקה או הנדסת חשמל, דרך מחקרים הקשורים לרפואה ולביולוגיה מולקולרית וכלה במחקרים הקשורים לכימיה, כהנדסתם ויצירתם של חומרים חדשים שהינם בעלי תכונות ספציפיות רצויות, כחוזק. אחד החומרים שנוצרו במסגרת תהליכי הננוטק ויש להם השפעה מכרעת על הבריאות הוא ה-NANO SILVER.

 

כסף ותכונותיו

כסף משמש לטיפול במחלות ובמצבים רפואיים שונים בשל תכונותיו האנטי-בקטריאליות יותר מלמעלה ממאה שנים. גודלם של חלקיקי ננו סילבר מגיע, בדרך כלל, ל-25 ננומטר, כך שיש להם שטח פנים גדול יחסית, אשר מגדיל את השטח הבא במגע עם חיידקים או פטריות, ומשפר באופן משמעותי את יעילותו נגדם. במגעו של הננו סילבר עם חיידקים ופטריות הוא ישפיע לרעה על חילוף החומרים התאי שלהם ויעכב את צמיחתם. הננו סילבר מדכא את המטבוליזם של בסיס מערכת העברת האלקטרונים והובלתם בקרום תא החיידק, כך שהוא מעכב את התחלקותם וצמיחתם של אותם החיידקים והפטריות שגורמים לזיהומים,לריח רע, לגירוד ולפצעים.

ננו סילבר יעיל ביותר, פועל במהירות, אינו רעיל, לא גורם לתגובות אלרגיות ואינו מגרה את העור או רקמות אחרות.

 

השימוש ההיסטורי בכסף

בימינו קיימות למעלה מ-50 תרופות המיוצרות על בסיס כסף ותכונותיו האנטי בקטריאליות, אבל כבר הרבה לפני הרפואה המודרנית, נעשה בכסף שימוש נרחב בדרכים שונות ומסיבות שונות. למשל, בני אצולה אירופאיים השתמשו בדרך כלל בכלי שולחן עשויים מכסף כדי למנוע הרעלת מזון, ההודים השתמשו בסרט דק עשוי כסף במטרה להאריך את תוחלת חייו של אוכל שנרקב בקלות, המתיישבים הראשונים באמריקה השתמשו במטבעות כסף בכדי המים והחלב שלהם כדי לעכב את קלקולם ולטהר זיהום. ובאוסטרליה, גם כיום, האבוריג’ינים מניחים גוש כסף במיכלי המים שלהם בכדי לטהרם ולהאריך את טריותם. גם העידן המודרני עושה שימוש בתכונותיו המטהרות של הכסף, כשמסנני טיהור מים המבוססים על כסף וטבליות טיהור מים משמשות בבתים, בעסקים ובחברות תעופה. כמו כן, פותחו מערכות חשמליות המשתמשות ביוני כסף ונחושת לצורך חיטוי מי בריכת השחייה, כתחליף להוספת כלור הנפוץ והמזיק.

 

יעילותו של ננו סילבר

למרות שהתובנה כי לכסף קיימות תכונות אנטי בקטריאליות ואנטיביוטיות מעולים, הייתה נחלתה של האנושות מזה מאות שנים, היו קיימות מגבלות ביישום תובנה זו בחיים האמיתיים, מחוץ לכתלי מעבדות המחקר, בשל מגבלות מסוימות, בכללן, עלות השימוש הגבוהה. את הבעיות הללו, פתרה הננוטכנולוגיה.

בימינו, לצד טכנולוגיית הליבה של ננו סילבר עומדת היכולת לייצר חלקיקים קטנים ככל האפשר ולפזר את החלקיקים אלה בצורה אחידה מאד על פני משטחים וחומרים שונים. כאשר חלקיקי הננו מצפים פני משטח העשוי מחומר כלשהו, שטח הפנים של הכסף גדל פי מיליונים, יותר מאשר בציפוי נייר כסף רגיל. אפשרות הפיזור והציפוי המרבית מאפשרת את מיקסום ההשפעה האנטי בקטריאלית בכמות קטנה מאד של כסף. וכאן, אנחנו מגיעים לשילוב של ננו סילבר במזרן.

 

ננו סילבר במזרן

בשל תכונותיו המופלאות של הכסף ואפשרויות היישום החדשות שלו בזכות הננו טכנולוגיה. חברת גטה החליטה לשלב את הטכנולוגיה החדשנית הזו במזרוני הלטקס הטבעי שלה.

מטרתם של התהליכים הללו בשילוב ננו סילבר בטקסטיל בכלל ובייצור מזרנים בפרט היא ניצול התכונות המטהרות של הכסף להשמדת החיידקים והבקטריות .

חשוב לציין, כי ננו סילבר המשולב בטקסטיל (בדומה לזה המשמש בתחום ייצור המזרנים) אינו מהווה כל סכנה לבריאות האדם הישן על המזרן או המשתמש בבדים או בבגדים שעברו את תהליך הציפוי. נהפוך הוא, בשל השמדת החיידקים והבקטריות, הופכת סביבת הגוף האנושי לנקייה ולבריאה יותר!

 • מזרן לטקס Dream kingdom

  כל קו של המזרן תוכנן מתוך שיקול דעת להצית את חושיכם, כדי שתרגישו כמו קיסר מודרני.הוא תוכנן…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  38000

  או

  החל מ- 3167 לחודש 12x

 • מזרן TOGETHA 100

  אחרי חמישה עשורים של חדשנות מתמשכת, גטה מציגה בגאווה את המזרן שמשלב את מיטב הטכנולוגיה ומשאבי הטבע…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  14188

  או

  החל מ- 1182 לחודש 12x

 • מזרן GENETICS 100

  המזרן מיוצר מ-100% לטקס טבעי קרמי ונקי שמקורו באחד ממשאבי הטבע הטובים ביותר בכדור הארץ. הוא מספק…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  9750

  או

  החל מ- 813 לחודש 12x

 • מזרן Compass Luxury

  זהו המזרן הראשון בישראל עם מחסום מגנטי כנגד קרינה ,מצויד בחוטי ננו טכנולוגיה לחסימה אלקטרומגנטית ,אשר בשילוב…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  4100

  או

  החל מ- 342 לחודש 12x

כתבות נוספות

מזרן ויסקו

מזרן ויסקו: החסרונות שלא גילו לכם

בזמן האחרון אנחנו שומעים הרבה על מזרן ויסקו. נראה, כאילו ויסקו הפך ללהיט החם של תחום המזרנים, וכמעט כל אחת מהחברות המייצרות מזרנים מציגה לפחות