ONLY THE BEST FROM MOTHER NATURE ™
משלוח חינם 10 שנים אחריות 100 לילות נסיון

מה הקשר בין קרינה לשינה?

גטה > מה הקשר בין קרינה לשינה?

כידוע, אנו מבלים שליש מחיינו בשינה ומנוחה על מזרן, לכן אנו מחויבים לבחור מזרן אשר יספק לנו תמיכה טובה לגוף ויהיה בריא ובטוח לשינה, ופה נציין לטובה את מזרני BIOCARE של גטה, ולו בשל יתרונותיהם הרבים, לרבות היכולת לחסום קרינה.
למעשה, מרבית האנשים מתמקדים בחיפוש היתרונות של המזרן שהם מתכוונים לקנות, אבל, נוטים להתעלם מההשלכות של החסרונות שלו, כלומר – תכונות מסוימות שלו שעלולות להפוך אותו לפוגע בבריאותם.

אז, עד כמה בטוח המזרן שלכם?

אתם בטח כבר יודעים, כי לסוג המזרן שעליו אנחנו ישנים קיימת השפעה ישירה על איכות השינה שלנו (הגיוני, אנחנו שוכבים על המזרן כשבע שעות ביממה – כלומר שליש מחיינו), אבל, הסכנה הפעם, אינה מגיעה דווקא מכיוון השפעת המזרן על עמוד השדרה או על השלד, אלא מכיוון פרוזאי ובלתי מוכר בהרבה – שדות אלקטרו מגנטיים.

בואו נתחיל מההתחלה – מהו שדה אלקטרו מגנטי?

שדה מגנטי, Electromagnetic field, או EMF הוא שדה חשמלי מגנטי, אשר נוצר כתוצאה מהפעלתם של מכשירים שונים. ארגון הבריאות העולמי (WHO) מעלה את נושאים קשורים לבריאות בתחום הזה, באמצעות הפרויקט הבינלאומי שעניינו חקר השדות האלקטרומגנטיים. המטרה היא לזהות ולהגדיר בבירור כל השלכה שיש להם על הבריאות, ואף לנקוט בצעדי המניעה והבטיחות הנאותים, כאשר יש בהם צורך. על פי מחקר שלהם עולה, כי השדות המגנטיים והחשמליים שקיימים בבתים תלויים בגורמים רבים, כמרחק מקו המתח המקומי, מספרם וסוגיהם של מכשירי החשמל הנמצאים בשימוש, ומיקומו ותצורתו של החיווט החשמלי בבניין וכד’.
בנוסף לכך, בעידן החדש אנחנו חיים בסביבת הקרינה האלחוטית שמגיעה משימוש ב-WIFI וב-BLUETOOTH ומקורה במכשירי חשמל ביתיים (כטלוויזיות ומסכי מחשב) ובציוד כמו פלאפונים וטאבלטים. כך שהשדות האלקטרו מגנטיים נמצאים מסביבנו, גם כשהם בלתי נראים לעין.

כיצד מזרן קפיצים קלאסי קשור לשדה אלקטרו מגנטי ולשינה?

מתכת, ידועה כמוליכה, כך שמזרני הקפיצים המיוצרים מחלקי מתכת שבסביבה אלחוטית משמשים כאנטנה שדרכה זורמת האנרגיה האלקטרו מגנטית. מחקרים שונים מצביעים על כך כי שינה על

מבוסס מתכת (כאמור, מזרן הקפיצים) חושפת את גוף האדם לרמה גבוהה ומרוכזת של שדות אלקטרו מגנטיים, אשר עלולים לגרום לבעיות בריאות רבות כגון כאבי ראש, מתחים, הפרעות בשינה ועייפות, שאת רובן, לא נדע אפילו לשייך דווקא למזרן שעליו אנחנו ישנים.

מה תוכלו לעשות על מנת להימנע מהסיכון?

צמצמו את מספר מכשירי החשמל בחדר השינה, ואם אפשר – אל תכניסו אותם לשם בכלל.
● צמצמו מסכים בחדר השינה – לראות טלוויזיה במיטה זה כיף, אבל הקרינה משם עלולה להיות לא בריאה, אז אפשר לוותר.
● השאירו את הלפטופ, הטאבלט והנייד מחוץ לחדר השינה, זה הרבה יותר בריא לכם, מכל הבחינות, ולא רק בגלל השדות האלקטרו מגנטיים.
● בחרו מזרן נטול קפיצים – כאמור, חלקי מתכת מהווים בעיה כאשר מדובר במזרן, שעליו אנחנו מבלים כשליש מחיינו. לכן, בחרו מזרן שהוא אינו מזרן קפיצים, וכזה שאינו מכיל שום חלקי מתכת למיניהם, כמו מזרן לטקס של גטה.

זכרו,
זה שאינכם רואים את השדה המגנטי, אין זה אומר שהוא אינו משפיע עליכם או מזיק לכם!

כתבות נוספות

שיתוק שינה

שיתוק שינה

אנשים רבים יזדהו עם המצב הבא: מתעוררים באמצע הלילה ולא יכולים לזוז או לדבר, ולפעמים גם מתקשים לנשום או לקחת נשימות עמוקות. אולי זה נשמע

קרדית האבק בכרית

קרדית האבק בכרית

אנחנו אולי לא רואים אותה, אבל היא נמצאת כמעט בכל מקום בבית – קרדית האבק. חלקנו אלרגיים אליה, ולחלקנו היא מפריעה קצת פחות למראית עין,