fbpx

קונים מזרן בשווי 10,000 ש"ח, ומקבלים מיטה מתנה בשווי 6,000 ש"ח

קונים מזרן בשווי 10,000 ש"ח, ומקבלים מיטה מתנה בשווי 6,000 ש"ח

מהם המזרנים המומלצים לבעיות גב?

העידן שלנו נחשב לאחת מהתקופות הטובות ביותר שידעה האנושות – המודרניזציה הפכה את חיינו לכלים, כמעט הכל אנחנו יכולים לעשות בלחיצת כפתור, בעודנו יושבים מול המחשב, הטלוויזיה או הטלפון החכם. אבל, בדיוק אותה מודרניזציה שהושיבה אותנו בנוחות בכיסא המכונית במקום לגרום לנו לצעוד ברגל או בכסא המחשב במקום לשלוח אותנו החוצה לעשות פעילויות שונות, היא זו הגורמת לכך כי לפחות כ-80% מהאנשים (בהערכה גסה) יחוו אירוע משמעותי הנוגע לכאב בגב התחתון בתקופה זו או אחרת של חייהם. מדוע דווקא הגב התחתון? מאחר, והוא חלק הגוף התומך במרבית משקל גופנו, ולכן, באופן טבעי, העומס מתבטא בו.

מהן הסיבות להופעתו של כאב הגב התחתון?

אנחנו יודעים שכמו בכל כאב, הנטייה הטבעית האנושית היא לחפש את הסיבה המדויקת לקיום הכאב, המקור שלו, אותה פעילות או תנועה שעשינו וגרמה לכאב, בכדי שלא נחזור עליה שוב. אולם, בנוגע לכאבי הגב התחתון, יכולות להיות אלף סיבות אפשריות ואף אחת מהן, לא, בהכרח, תהיה הסיבה המדויקת להיווצרותו של כאב הגב שלכם. למשל, כאבים בגב התחתון עשויים לנבוע כתוצאה מפגיעות (קרע או מתיחה) ברקמות עמוד השדרה או השלד (שביניהן, השרירים, המפרקים, הסחוסים הרצועות או הגידים). בדיוק באותה המידה, כאב בגב תחתון עלול לנבוע ממצב רפואי כלשהו הנוגע לדיסקים שבאזורים מסוימים בעמוד השדרה (כדוגמת בלט, פריצת דיסק או פריצה עם הסתיידות). למרות שבמרבית המקרים, הסיבה המדויקת לא ניתנת לאיתור, נמצא קשר ישיר בין ישיבה ממושכת או כיפוף ממושך לבין העלייה בשכיחות הופעתם של כאבי הגב באנשים המבצעים פעולות מסוג זה לאורך הזמן.

כאבי הגב משפיעים באפן משמעותי על אורח חייהם של הסובלים מהם, במיוחד כשהמדובר על כאבי הגב הכרוניים (שנעלמים לתקופה מסוימת, אבל שוב שבים להציק ולהכאיב). אין לנו כוונה להיכנס לכל הדרכים הרפואיות והאלטרנטיביות הקיימות להתמודדות עם כאבי הגב, אולם ישנן לא מעט דרכים אפשריות שונות לטיפול, וביניהן בחירת תנוחת השינה הנכונה, וכמובן, בחירה קפדנית של המזרן שעליו אנחנו ישנים.

מזרן מומלץ לבעיות גב

במקום להתחיל למנות את כל סוגי המזרנים הקיימים כיום בשוק ומוגדרים “מזרן אורטופדי לבעיות גב” או “מזרן לבעיות גב”, יש כאן נקודה חשובה לא פחות – חשוב לזכור שבחירת המזרן המתאים היא אינדיבידואלית ולכן, היא גם משתנה מאדם לאדם.

ריכזנו עבורכם את הקריטריונים החשובים, שבהתאם להם, מומלץ לבדוק איזה מהמזרנים מתאים או נוח לכם יותר.

דרגת הקושי של המזרן –

חשוב למצוא את שביל הזהב, את אותו איזון שיש למצוא בין קושי המזרן (הנדרש לצורך ההתנגדות שלו לגוף, וכתוצאה מכך, למתן התמיכה הנכונה) לבין רכותו ונוחותו. נכון, הנטייה האנושית שלנו היא לחפש מזרן רך ושוקע, שייתן לנו תחושה שאנחנו מרחפים על ענן, רק שכשאנחנו קמים מאותו “ענן”, אנחנו מגלים שהצוואר שלנו תפוס, שהגב שלנו כואב וכן הלאה. לכן, את הבחירה בין מזרן רך, בינוני או קשה רצוי לעשות על בסיס התמיכה וההתנגדות שלו לגוף ולא רק על בסיס הנוחות.

סוג המזרן –

קיימים סוגי מזרנים שונים, שאותם ניתן לחלק על פי חומר הגלם העיקרי המשמש בהם – מזרני ספוג, מזרני ביצים, מזרני לטקס, מזרני קפיצים ואף מיטות מים. לכל אחד מסוגי המזרנים הללו יתרונות וחסרונות משלו –

מזרני גומאוויר (ספוג)

מזרנים עשויים מפוליאוריטן המגיעים בדרגות הקושי השונות. חסרונם הבולט הם שהם אינם נושמים ומאווררים, ולכן, הלחות שהגוף שלנו מפריש בעת השינה, בצירוף עם פיזור חום גרוע  של הגוף עלולים להפוך את השינה עליהם לסיוט, במיוחד בלילות הקיץ החמים והמהבילים. יתרונם במחירם הזול ותו לא.

מזרני “ביצים”

מזרני ספוג דמוי תבנית ביצים. מבנה המזרן מאפשר לשוכב עליו אוורור טוב יותר ממזרן הספוג הקודם, והוא אף מחמם פחות ממנו, אולם, כיום ישנם פתרונות יעילים ממנו בהרבה, למשל, מזרן לטקס.

מזרני ויסקו

מזרנים עשויים פוליאוריטן בדרגת צפיפות משתנה המגיבים למשקלו ולחום גופו של הישן עליהם. הם משווקים כמזרן שלם או משולבים במזרנים אחרים (בעיקר, מזרני הקפיצים) כשכבה עליונה מרככת. בצד יתרונותיהם, מזרני הוויסקו אינם מאווררים ומתחממים מאד, והם אף עשויים מחומרים כימיים העלולים להדיף גזים וריחות לא בריאים.

מזרני קפיצים

מזרן קפיצים מכיל שורות קפיצי פלדה מחושלת. המזרנים, אמנם, אינם אוגרים חום ו / או לחות אולם, בשל ריבוי הציוד והמכשירים פולטי הקרינה בחדרי השינה שלנו כיום (טלוויזיה, מכשירי טלפון וכד’), כיום, הם כבר אינם נחשבים לבריאים בשימוש בסביבה המודרנית.

מזרני לטקס

מזרוני הלטקס של גטה עשויים 100% לטקס טהור, המעניק למזרן את הקפיציות הנדרשת לנוחות, כמו גם תמיכה אחידה לכל הגוף. יש להם אינספור תכונות טובות כמו רמת אוורור גבוהה, דחיה של קרדית הבית, יציבות לאורך שנים ועוד.

מיטות מים

מיטת מים היא יותר “גימיק” מאשר מיטה המיועדת לשנת לילה רציפה, וזאת, בשל שורה ארוכה של חסרונות כמו חוסר באוורור, תמיכה לא אחידה, מחיר גבוה ממזרנים אחרים וכד’.

גודל המזרן –

כאן, הכלל – כמה שגדול יותר טוב, תקף, במיוחד כשהמדובר במיטה זוגית.

גובה המיטה –

מרבית המומחים ימליצו על גובה של כ-45 ס”מ מהרצפה ועד לחלקו העליון של המזרן.

דברים חשובים נוספים אליהם יש לשים לב

הנקודה הראשונה החשובה היא רמת הכרוניות של בעיות הגב. במקרים הכרוניים, מומלץ להתרחק ממזרני הוויסקו ולבחור מזרן לטקס שדרגת הקושי שלו היא בינונית.

הנקודה השנייה החשובה – קשה מאד לדעת בחנות האם מזרן מתאים לכם או לא מבלי שאתם בוחנים אותו בתנאי אמת. חלק מהיצרנים מאפשרים תקופת מבחן בבית, אבל, במידה ולא, בחנו את המזרן בחנות, בדיוק כפי שאתם מתכוונים לישון עליו בבית – הביאו את הכרית המועדפת, את בן / בת הזוג ושכבו על המזרן הנבחן כרבע שעה – עשרים דקות בתנוחת השינה המועדפת עליכם. רק כך, תוכלו להיות בטוחים שהמזרן שאתם קונים אינו עתיד להגביר את כאבי הגב שלכם!

 

אם המאמר עניין אותך, יש לנו עוד מאמרים בנושא שמאוד יעניינו אותך

שמיכת כובד – כל היתרונות שלא ידעתם שקיימים בשמיכה כבדה

כיום יש כמה סוגי שמיכות שהמטרה שלהם בשורה התחתונה היא פשוט לחמם אותנו כשהטמפרטורות יורדות, אך בשנים האחרונות נכנס טרנד...
22 במאי 2022

חלום צלול: מה שאתם צריכים לדעת על חלימה מודעת

קרה לכם שבזמן חלום הייתם במודעות שמה שאתם חווים הוא רק חלום? האם התעוררתם פעם מחלום לאחר שהרגשתם שאתם שולטים...
15 במאי 2022

קפיצת הירדמות: למה זה קורה לנו ואיך להימנע מזה?

מגיעה שעת השינה שלכם, אתם נכנסים למיטה ברוגע ונשכבים לישון. כמה רגעים לאחר ההירדמות אתם מרגישים שאתם עומדים ליפול ואז...
10 במאי 2022

מזרן Compass Gold 100

מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
למידע נוסף 053-6680088

9400

או

החל מ- 783 לחודש 12x

כרית נסיעות של גטה עם אריזה
הוספה לסל

כרית לנסיעות עשויה 100% לטקס טבעי

מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
למידע נוסף 053-6680088

150

או

החל מ- 13 לחודש 12x

יש לך שאלה

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר

עגלת הקניות
Start typing to see products you are looking for.

יש לך שאלה?

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר