ONLY THE BEST FROM MOTHER NATURE ™
משלוח חינם 10 שנים אחריות 100 לילות נסיון

לישון כמו קינג – כך תבחרו את גודל המיטה האידיאלי עבורכם

גטה > לישון כמו קינג – כך תבחרו את גודל המיטה האידיאלי עבורכם

סטנדרט, קווין סייז, קינג סייז – כולנו מכירים את המושגים הללו באופן מעורפל למדי, אבל לפני שאנחנו רוכשים בעצמנו מיטה זוגית או משנים את סידור חדר השינה ונדרשים להכיר אותם לעומק, אנחנו לא מתעמקים בניואנסים כמו מה זה, בעצם, אומר והאם מתאים לנו גודלה של מיטה זוגית מסוימת על פני הגדלים האחרים. לשינה על פני אחר? העניין הוא, שקניית המיטה הזוגית אינה דבר שאנחנו עושים יומיום, כך שלפני שמחליטים את ההחלטה החשובה הזו, רצוי לדעת כמה שיותר פרטים על המיטות וגודלן, על מנת למנוע טעויות איתן תצטרכו לחיות במשך מספר שנים.

 

גדלי מיטות זוגיות

את גודלן של מיטות זוגיות ניתן לחלק לשלושה גדלים עיקריים:

מיטות זוגיות המוגדרות כמיטות בגודל סטנדרטי

מיטות סטנדרט הן הנפוצות ביותר בשוק המיטות, ולכן, מרבית המזרנים עבורן מותאמים מראש. המידות למיטות בגודל זה הן: 190X140 ו-200X140. בשל היותן נפוצות כל כך, ניתן לרכוש אותם כשהן מגיעות במגוון דגמים רחב דגמים ובאפשרויות עיצוביות שונות (עם ארגזי מצעים ובלעדיהם, כשהן מרופדות בריפודים מסוגים שונים, עשויות מחומרים שונים וכן הלאה).

מיטות זוגיות שגודלן קווין סייז

מיטות אלה רחבות יותר ממיטות הסטנדרט, ולכן, מקצות לכל אחד מבני הזוג מרחב שינה גדול יותר, מה שמשפר את איכות שנתם ואף מפחית תחושות צפיפות מסוימות שאנשים עלולים לחוש במיטות הסטנדרט. גם המיטות בגודל קווין סייז מגיעות בשני רוחבים (150 ס”מ ו-160 ס”מ) ובשני אורכים (190 ס”מ ו-200 ס”מ). מיטה מהסוג הזה נותנת מענה מושלם למי שאין לו חדר מספיק גדול כדי למקם מיטת קינג סייז, אבל אינו מסוגל (או רוצה) להסתפק במיטת סטנדרט.

מיטות זוגיות שגודלן קינג סייז

מיטות זוגיות גדולות ביותר, אשר מתוכננות לספק את המענה המקסימאלי לצרכי השינה של זוג. רוחבן של המיטות האלה נע בין 180 ס”מ ל-200 ס”מ ואורכן – בין 200 ס”מ ל-220 ס”מ. הן גדולות, רחבות ידיים וארוכות, כך שגם אנשים גדולים מהרגיל יחושו בהן בנוח ללא כל בעיה. יתרונן הגדול הוא גם חסרונן – בשל גודלן יוצא הדופן, לא כל חדר שינה מסוגל להכיל אותן בנוחות, וניסיון לדחוק אותן לחדרי שינה ממוצעים בגודלם, לרוב, יסתיים בכך שתתקלו בבעיה לפתוח דלת של ארון, למקם שידת איפור וכד’.

 

אז איך בוחרים את המיטה הזוגית שלכם?

כפי שניתן להבין, ישנו מגוון רחב למדי של מיטות זוגיות מתועשות, מה גם, שכיום, מעבר למיטות המתועשות, ניתן להזמין מיטה זוגית מיוחדת, על פי ההעדפות והצרכים האישיים שלכם. בבחירת גודל המיטה יש לקחת בחשבון מספר קריטריונים, למשל, התקציב העומד לרשותכם. כאמור, מיטות הסטנדרט הן הנפוצות ביותר, ולכן, מחיריהן, באופן טבעי, זולים יותר. אבל, אם מבחינת מבנה הגוף או גובהכם אינכם יכולים לישון במיטה כזו בנוחות גמורה, תיאלצו לבחור במיטת קווין סייז או מיטת קינג סייז. כמובן שלגודל חדר השינה, אותו כבר הזכרנו, יש גם חשיבות בבחירת המיטה, שכן מרבית חדרי השינה מתוכננים להכיל בלא שום בעיה מיטת סטנדרט, חלקם מסוגלים להכיל מיטת קווין סייז ורק חלק קטן מחדרי השינה (בעיקר בדירות הישנות יותר) מסוגל להתמודד עם מיטה זוגית קינג סייז.

יתרונות מול חסרונות של גדלי המיטות השונות

ככלל, ניתן לומר שיתרונותיהן של המיטות הקטנות יותר (מיטות הסטנדרט וחלק ממיטות הקווין סייז) הוא עלותן הזולה, היכולת למקם אותן בכל חדר והמבחר הגדול של האפשרויות שהן מציעות. חסרונן, כאמור, הוא בכך שהן עלולות להרגיש “צפופות”, במיוחד אם מידות גופכם אינן דקות במיוחד, או שאתם חובבי המרחב האישי גם בשינה.

המיטות הגדולות, לעומתן, מעניקות מרחב כמעט אינסופי, שמתאים לאנשים “גדולים”, אבל לא רק להם. גם אנשים בעלי מידת גוף ממוצעת יחושו בהן בנוח (בעיקר בשבת בבוקר, כשהילדים באים לבקר אתכם במיטה ☺). חסרונן הבולט הוא הבעיה למקם מיטה כזו בחדר שינה ממוצע בגודלו, מבלי להפוך את המיטה למרכז ומוקד החדר.

לסיכום:

ניתן לומר כי מיטה צריכה להתאים לתקציב שלכם, למידות גופכם ולגודל חדר השינה בו היא עתידה להיות ממוקמת. חשוב מאד לזכור גם, כי כאשר אתם מזמינים מיטה שגודלה מעל לממוצע (מיטת קינג סייז), עליכם לבדוק האם היא מגיעה מורכבת, ואם כן, תצטרכו לבחון את הדרך להכניס אותה לדירה (משקופים נמוכים מידי, פרוזדור צר שאינו מאפשר סיבוב וכד’).

 

תתחדשו!

 

מקור: maisondelaliterieisrael.com

 • מזרן לטקס Dream kingdom

  כל קו של המזרן תוכנן מתוך שיקול דעת להצית את חושיכם, כדי שתרגישו כמו קיסר מודרני.הוא תוכנן…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  38000

  או

  החל מ- 3167 לחודש 12x

 • מזרן TOGETHA 100

  אחרי חמישה עשורים של חדשנות מתמשכת, גטה מציגה בגאווה את המזרן שמשלב את מיטב הטכנולוגיה ומשאבי הטבע…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  14188

  או

  החל מ- 1182 לחודש 12x

 • מזרן GENETICS 100

  המזרן מיוצר מ-100% לטקס טבעי קרמי ונקי שמקורו באחד ממשאבי הטבע הטובים ביותר בכדור הארץ. הוא מספק…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  9750

  או

  החל מ- 813 לחודש 12x

 • מזרן Compass Luxury

  זהו המזרן הראשון בישראל עם מחסום מגנטי כנגד קרינה ,מצויד בחוטי ננו טכנולוגיה לחסימה אלקטרומגנטית ,אשר בשילוב…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  4100

  או

  החל מ- 342 לחודש 12x

כתבות נוספות

מזרן ויסקו

מזרן ויסקו: החסרונות שלא גילו לכם

בזמן האחרון אנחנו שומעים הרבה על מזרן ויסקו. נראה, כאילו ויסקו הפך ללהיט החם של תחום המזרנים, וכמעט כל אחת מהחברות המייצרות מזרנים מציגה לפחות