כרית תמיכה לגב – מה חשוב לדעת עליה?

בעיות הגב של האנושות, כך טוענים מומחים רבים, התחילו כשהאדם הראשון הזדקף על רגליו, ומהליכה על ארבע עבר להליכה על שתיים. למעשה, אם נבחן זאת מקרוב, נדירים מאד האנשים שמעולם לא התמודדו עם כאב גב ברמה כלשהי, כך שבהחלט ניתן להכריז, כי עבור כולנו, נשים וגברים, בוגרים או צעירים, כאב הגב הוא משהו שלאורך כל החיים מרחף מעל לראש, ורק מחכה להזדמנות הנכונה הראשונה כדי להכות, כי זה רק עניין של זמן. מצד שני, אם גם אתם לא אוהבים את התחושה שמדובר בעניין בלתי נמנע, אחד מהדברים היעילים והחכמים ביותר שתוכלו לעשות כדי להילחם בכך, הוא שימוש בכרית תמיכה לגב.

מי זקוק לכרית תמיכה לגב?

כן, אנחנו יודעים כי כרית תמיכה לגב מצטיירת לפעמים, כאותה כרית שינה רגילה שתוחבת אחות בית החולים מאחורי גבו של החולה כאשר הוא נדרש לשבת במיטתו. אבל, מאחורי אותה פעולה פשוטה לכאורה, מסתתר המון הגיון פיזיולוגי בריא שיכול לשרת גם אותנו, האנשים הבריאים, בחיי היומיום שלנו. אם תרשו לנו, נגלוש למעט פיזיולוגיה, אבל מבטיחים שלא יותר מידי.

בניגוד לנהוג לחשוב, עמוד השדרה שלנו אינו ישר לגמרי ממבט צידי אלא שקיימות בו מספר קשתות:

  • הלורדוזה הצווארית (Lordosis cervicis או Lordosis colli) – הקשת הקעורה הראשונה ממוקמת באזור עמוד השדרה וכוללת את החוליות הצוואריות (Cervical) ואת החוליה החזית הראשונה (T1).
  • הקיפוזה החזית (Kyphosis thoracica) – הקשת הקמורה השנייה הנמצאת באזור עמוד השדרה החזי ומתחילה בחוליה החזית השנייה (T2), שיאה בחוליה החזית השביעית (T7) וסופה בחוליה החזית השתים עשרה (T12).
  • הלורדוזה המותנית (Lordosis lumbalis) – קשת קעורה הממוקמת באזור המותני.

כל הקשתות הנוצרות כתוצאה מכך (קשת צווארית, קשת חזית, קשת מותנית וקשת העצה) מטרתן לפעול כמבנה קפיצי שבולם את הזעזועים המופעלים על הגוף והשלד שלנו

שימוש בכרית תמיכה לגב בעת ישיבה או שכיבה, מספק את התמיכה לגב באזור הקשת המותנית. הכרית מורידה את העומס מהחוליות בגב התחתון, ואף מסייעת ליציבה ולישיבה זקופה.

כך ששימוש בכרית תמיכה לגב אינו מיועד אך ורק למי שסובל מבעיות גב ידועות, אלא יעיל גם עבור מי שרוצה לשפר את היציבה שלו בעת ישיבה ולמי שמבקש לשדרג את חוויית השינה שלו.

מוצר אחד – מגוון רחב של יתרונות!

בניגוד לכרית התמיכה המאולתרת לגב (אותה כרית שינה רגילה לגמרי המשמשת ככרית תמיכה לגב לעת מצוא שאותה הזכרנו בתחילה) לכרית תמיכה אמיתית לגב שזו מטרת ייצורה (כדוגמת כרית תמיכה לגב GURDIAN LUMBER SUPPORT של גטה), יש אינספור יתרונות. נתחיל בכך שהיא אינה מיועדת רק לשימוש במיטה (בעת ישיבה זקופה או שכיבה) אלא גם מסוגלת ללוות אתכם לאורך כל היום, בכל מקום בו תידרשו לישיבה ארוכה. עיצובה של כרית כזו מתחשב בהוצאתה אל מחוץ לחדר השינה, ולכן, היא תיראה ייצוגית בהרבה מאשר כרית שינה רגילה. מה שאומר, שגם על הספה, על מושב הנהג ברכב או על הכסא המשרדי, תוכלו להשתמש בה מבלי לפגוע בתדמיתכם.

אז איך תבחרו את הכרית האידיאלית?

אלה האלמנטים שיש לקחת בחשבון כשרוכשים כרית תמיכה לגב:

  • מבנה הכרית – כרית תמיכה לגב מיועדת לתמיכה לגב התחתון, ולכן, המבנה שלה צריך להתאים לשקע המותני שלכם. ודאו זאת ואל תתבלבלו בינה לבין כרית תמיכה לצוואר, שגם היא מבצעת פעולה חשובה, אבל לא רלוונטית כרגע לצורך שלכם.
  • קלות נשיאת הכרית – במקרה ואתם מייעדים לכרית תפקיד “נייד” (מהמיטה לרכב, למקום העבודה וכד’), ודאו שהכרית שבחרתם קלה לנשיאה ולהעברה ממקום למקום. כמובן שהאופציה הטובה יותר היא לרכוש מספר כריות ייעודיות כאלו.
  • החומר ממנה עשויה הכרית – חשוב לבחור כרית תמיכה לגב העשויה מחומר איכותי כמו לטקס, בשל כל יתרונותיו הידועים (אוורור, עמידות הכרית, המוצר יותר “נושם”, תמיכה ונוחות מרבית וכן הלאה).
  • רכות הכרית – גם כאן, בדומה לקושי המזרן ולקושי כרית השינה, קיימות אסכולות שונות – יש האוהבים את כרית התמיכה כשהיא קשה ונותנת קונטרה משמעותית ויש כאלה שיעדיפו אותה רכה מאד. מבחינה פיזיולוגית, הכרית האידיאלית היא בקושי בינוני – כזו שאינכם שוקעים בה, מצד שני, כזו שאינה קשה כמו אבן.

מה למדנו היום?

הרשו לנו לסכם את מה שלמדנו היום במספר שורות קצרות – כרית תמיכה לגב אינה מיועדת אך ורק למי שסובל מבעיות גב, שימוש בכרית התמיכה בעת ישיבה או שכיבה יכול להקל, באופן משמעותי, את הלחצים היומיומיים שאנחנו מעמידים בהם את הגב שלנו (בעיקר – הגב התחתון)

חשוב לבחור בכרית תמיכה לגב העשויה מחומר איכותי (למשל,GURDIAN LUMBER SUPPORT של גטה העשויה לטקס טהור ואיכותי) כדי שתוכלו ליהנות מיתרונותיה של הכרית למשך שנים רבות!

 

אם המאמר עניין אותך, יש לנו עוד מאמרים בנושא שמאוד יעניינו אותך

הפרעות שינה: גלו הכל על הפרעות שינה ודרכי הטיפול

אנשים רבים סובלים מהפרעות שינה, הפרעה נפוצה ושכיחה למדי בישראל. לתופעה יש תסמינים רבים כמו עייפות קשה, חוסר ריכוז, ירידה...
29 בספטמבר 2021

מלטונין: מה הוא וכיצד הוא קשור לאיכות השינה שלנו?

לאיכות השינה יש השפעה אדירה על איכות החיים, וזאת משום ששינה איכותית נועדה לספק לגוף שלכם את היכולת להתאושש ולצבור...
29 בספטמבר 2021
עגלת הקניות
Start typing to see products you are looking for.

יש לך שאלה?

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר