ישנים בגבוה – מה גובה המיטה המומלץ?

גובה המיטה הוא המרחק בין הגובה המקסימלי של המזרן, החלק העליון שעליו אנחנו ישנים, לבין הרצפה. הוא לא תמיד מהווה מרכיב במחיר המיטה, אך לעתים מיטות גבוהות הן מיטות יוקרתיות ויקרות יותר. גובה המיטה חשוב בעיקר לצורך הנוחות וגם לשילוב כחלק מעיצוב הפנים של החדר.

רוב האנשים בוחרים את המיטה על פי המראה החיצוני, הנוחות והמחיר שלה, אך לא כולם יודעים שכדאי לקחת בחשבון גם את הגובה שלה. מהו הגובה הסטנדרטי של מיטות? ואיך בוחרים את הגובה המתאים ביותר? במאמר הבא נציג בפניכם את כל המידע שאתם צריכים כדי לבחור את המיטה המתאימה לכם.

מהו גובה מיטה סטנדרטי?

כיום, אין תקן אחיד לגובה המיטה. השוק מציע מגוון מיטות בכמה גבהים, וכל אחד יכול לבחור את מה שמתאים לו. יצרניים עולמיים מייצרים מיטות לפי 3 תקנים עיקריים:

  • תקן אמריקאי – מיטות גבוהות בגובה של כמטר.
  • תקן אירופאי – מיטות בגובה ממוצע של כ-55 ס”מ.
  • תקן אסייתי – מיטות נמוכות יחסית בגובה של כ-25 ס”מ בממוצע.

אחרי בסיס המיטה, יש לקחת בחשבון את העובי הממוצע של המזרן. עובי ממוצע של מזרן הוא כ-25 ס”מ, ויכול להיות גם עבה יותר במקרים מסוימים. עובי המזרן מוסיף עוד כ-30 ס”מ לגובה המיטה הכולל.

 מה כדאי לי: מיטה גבוהה או נמוכה?

הבחירה בין מיטה גבוהה או נמוכה היא דילמה קבועה עבור מי שמעוניין לרכוש מיטה חדשה, ובעיקר כשהיצע המיטות רחב במיוחד. חשוב לציין שבנושא הזה אין נכון ולא נכון, וגובה המיטה צריך להיבחר על פי נוחות, העדפות אישיות ובחירה עיצובית. למיטה הגבוהה היתרונות שלה, ולנמוכה יתרונות אחרים עבור כל אחד באופן אינדיווידואלי. כדי להחליט מה כדאי, רצוי לקחת בחשבון נוחות, בעיות רפואיות קיימות (למשל לאדם שסובל מכאבי ברכיים יהיה קשה לקום ממיטה נמוכה) והעדפה עיצובית.

 איך בוחרים את גובה המיטה המומלץ?

סרט מדידה

כאשר המזרן נמצא על המיטה, כדאי לשבת על המזרן ולראות האם אפשר לשבת כשהברכיים בזווית של 90 מעלות לרצפה. אם המיטה לא מאפשרת לכם לעשות את זה, היא עשויה להיות גבוהה או נמוכה מדי בעבורכם. שימו לב כי לא כל המזרנים באותו העובי, כך שאפשר למצוא פתרון מתאים לבסיסי מיטה שונים.

מה גובה המיטות של גטה?

המיטות של חברת גטה הן מיטות באיכות גבוהה, בגובה ממוצע של כ-30 ס”מ לבסיס, ובין 33-27 ס”מ בממוצע לעובי המזרן.
מי שמעוניין במיטות נמוכות, מיטת ה”דיאמונד” תוכל להתאים עבורו, מיטה בגובה 32 ס”מ ובעלת רגליים קצרות כך שגוף המיטה קרוב לרצפה.

דגם ה”6V” שלנו היא מיטה בגובה סטנדרטי של 32 ס”מ ותתאים למי שאוהב מיטות בגובה ממוצע.
אנו מציעים גם מיטות גבוהות יותר כמו ה”דרים קינגדום” שגובהה 70 ס”מ, למי שמעוניין במיטה מעט גבוהה יותר. ההמלצה שלנו היא להוסיף דרגש כדי לעלות למיטה גבוהה בצורה נוחה ובריאה.

אנו מאמינים כי מיטות גבוהות יכולות גם הן לשרת את הלקוח ולהעניק לו חוויית שינה טובה ואיכותית. כך האמינו גם הקיסרים הסינים, שסברו כי מיטות גבוהות שמאפשרות לאדם לישון מעל כולם יוצרות אלמנט חיובי של הרמוניה ושלמות על פי הפנג שואי.

  לסיכום

בחירת גובה המיטה צריכה להיעשות על פי ההעדפה והנוחות האישית של כל אחד, ולא על פי תקן מסוים. אנחנו בגטה מציעים כמה אפשרויות שיעניקו לכם חוויית שינה טובה ואיכותית. אם אתם לא בטוחים איזה גובה מתאים לכם, המומחים שלנו יוכלו לסייע לכם בבחירה ולהתאים עבורכם את המיטה המושלמת.

 

אם המאמר עניין אותך, יש לנו עוד מאמרים בנושא שמאוד יעניינו אותך

הפרעות שינה: גלו הכל על הפרעות שינה ודרכי הטיפול

אנשים רבים סובלים מהפרעות שינה, הפרעה נפוצה ושכיחה למדי בישראל. לתופעה יש תסמינים רבים כמו עייפות קשה, חוסר ריכוז, ירידה...
29 בספטמבר 2021

מלטונין: מה הוא וכיצד הוא קשור לאיכות השינה שלנו?

לאיכות השינה יש השפעה אדירה על איכות החיים, וזאת משום ששינה איכותית נועדה לספק לגוף שלכם את היכולת להתאושש ולצבור...
29 בספטמבר 2021
עגלת הקניות
Start typing to see products you are looking for.

יש לך שאלה?

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר