טופר למזרן – למה הוא כל כך מומלץ?

תרבות השינה התפתחה מאוד בשנים האחרונות בארץ ובעולם, וכיום, אנחנו לא רק זורקים את עצמנו למיטה ונרדמים (בדומה למה שעשו הדורות שקדמו לנו), אלא מעצבים לנו את חוויית השינה, תוך הקפדה על סביבת שינה נינוחה, בריאה ומרגיעה. נוסף לכלי המיטה המעוצבים והנעימים, זוכים המזרנים שעליהם אנחנו ישנים ליחס מיוחד, שהוא אך טבעי, לאור החשיבות הרבה שיש לשנת לילה טובה לבריאותנו. אחד מאותם השדרוגים למזרן שאליו נחשפנו בשנים האחרונות הוא טופר למזרן, במיוחד – טופר למזרן זוגי.

מהו טופר למזרן?

כידוע, למזרן יש חשיבות רבה מבין כל הריהוט והאבזור הקיים בחדר השינה שלנו – זאת, מכיוון שהוא מעניק נוחות ותמיכה ודואג לגוף (ולנפש) שלנו, בזמן שאנחנו ישנים. יחד עם זאת, בחלוף השנים, מזרנים עלולים לאבד מהנוחות שהם סיפקו לנו עם רכישתם. למשל, במזרוני הספוג עלולים להיווצר גושים שונים היוצרים נקודות לחץ לא נוחות על הגוף בזמן השינה, בעוד שקפיצים במזרני הקפיצים עלולים להישחק וליצור שקעים ובליטות, אשר משפיעים באופן ישיר על איכות השינה של הישנים עליהם. טופר למזרן הוא שכבת ריפוד / נוחות מולבשת שמניחים ומקבעים על מזרן ישן במטרה לחדש את נוחותו ואחידותו או על מזרן חדש במטרה לשדרג את איכות השינה עליו. טופר למזרן מגיע במספר מידות, וחשוב לבחור ולהתאים את הטופר למזרן באופן המיטבי.

מדוע משתמשים בטופר?

קיימות מספר סיבות נפוצות לשימוש בטופר למזרן זוגי או לטופר למזרן יחיד. ריכזנו עבורכם את הבולטות והמשמעותיות שבהן:

 

טופר מאריך את חיי המזרן באופן משמעותי – כפי שהזכרנו, מדובר בשכבת ריפוד המולבשת על המזרן הקיים, ולכן, היא חוצצת בין גופכם לבין המזרן ומונעת את כל ההשפעות שיש לגופכם על המזרן לאורך השנים. ולא, אין המדובר במגן מזרן. בהמשך, נפרט את ההבדלים ביניהם.

זול יותר להחליף טופר מאשר להחליף מזרן – בחלק גדול מהמקרים, למרות שאורך חיים של מזרן ממוצע אמור לעמוד על עשור, ליקויים קטנים הנוצרים בו כתוצאה מהשימוש השוטף, מקצרים את חייו ומצריכים את החלפת המזרן בתדירות גבוהה בהרבה. מחירם של טופרים, באופן טבעי, זול יותר ממחירם של מזרנים, ורכישת הטופר המתאים יכולה לדחות את רכישת המזרן בעוד מספר שנים. נחדד ונציין שאין מדובר בליקויים משמעותיים במזרן שרק החלפתו יכולה לפתור.

מקל על נוקשות של מזרן חדש – לעיתים קרובות, בסמוך לקנייתם, מזרנים חדשים מתגלים כקשים וכבעייתיים לשינה עד לסוף תקופת ההסתגלות. טופר למזרן עשוי להוסיף למזרן שכבה רכה המשפרת את איכות השינה לפרק זמן זה.

מתעצב על פי צורת הגוף – הטופר מוסיף למזרן שכבת תמיכה לגוף המתעצבת על פי צורתו, כך שהוא מספק לגוף הישן עליו שכבה נוספת המקלה את הלחץ הקיים בעת השינה על המפרקים.

טופר למזרן מאפשר לכם לשדרג מזרן קיים – העדפות השינה שלכם השתנו? לפני שנים, כשרכשתם את המזרן שלכם העדפתם מזרן קשה יותר, ועכשיו, למרות השנים שחלפו, המזרן שלכם קשה מידי עבורכם? אל דאגה, הטופר מטפל בדיוק בזה!

ההבדל בין טופר לבין מגן מזרן

אם נדמה לכם שחלק מיתרונותיו של הטופר מוכרים לכם ממגן המזרן הישן והטוב, אתם צודקים. כמגן המזרן, גם הטופר מגן על המזרן מנוזלי הגוף, מאבק ומהתבלות. אבל למעשה, ישנם מספר הבדלים מהותיים בין השניים, כך שלא ניתן להתבלבל ביניהם.

ההבדל המהותי מכל הוא בייעוד. בעוד שמגן המזרן מטרתו להגן על המזרן במטרה להאריך את חייו (ולכן, אנחנו פוגשים מגיני מזרן שהשינה עליהם היא בעייתית, בלשון המעטה), מטרת טופר למזרן היא לשפר את איכות השינה. ולכן, לא תפגשו טופרים לשינה המרשרשים בעת שאתם ישנים עליהם, מחליקים, מדיפים ריח חזק, או כל תופעה אחרת שהייתם רגילים לפגוש לאורך השנים.

מדוע לבחור בטופר של גטה?

טופר למזרן, בדומה למזרנים, יכול להיות עשוי ממספר חומרי גלם מוכרים (ביניהם ספוג, קצף זיכרון, לטקס וכד’). הטופר של גטה עשוי מלטקס 100% טהור וטבעי, מה שאומר שהוא היגייני ובטוח לשימוש, ידידותי לסביבה, מאפשר פיזור יעיל של חום הגוף, בריא יותר לסובלים מבעיות נשימה, היפו אלרגני, מספק נוחות ותמיכה וכן הלאה. על מלוא תכונותיו השל הלטקס המשמש את גטה בייצור מזרנים, כריות וטופרים, תוכלו לקרוא במאמר שלנו – מזרן לטקס טבעי – 10 סיבות טובות לבחור בו.

נוסף על כך, משתמשת גטה בהגנת ננו סילבר בשל תכונותיו האנטי-בקטריאליות של הכסף, והיא משלבת אותו בחלקי הטקסטיל המשולבים במוצריה. תוכלו ללמוד על כך עוד מהמאמר – מה זה ננו סילבר במזרן? שבבלוג שלנו.

את הטופר של גטה תוכלו לרכוש אונליין, ואינכם חייבים להגיע לשם כך לחנות, דבר שמתגלה יעיל במיוחד כיום, בעת ההתמודדות עם הקורונה. הצטיידו בנתוני הגודל של המזרן שאותו אתם רוצים להפוך לנוח יותר, ואנחנו בגטה, ממתינים להזמנתכם!

 

כתבות נוספות

טופר למזרן – למה הוא כל כך מומלץ?

תרבות השינה התפתחה מאוד בשנים האחרונות בארץ ובעולם, וכיום, אנחנו לא רק זורקים את עצמנו למיטה ונרדמים (בדומה למה שעשו הדורות שקדמו לנו), אלא מעצבים

מה חשוב לדעת כשבוחרים בסיס מיטה?

אנחנו נוהגים להתייחס למזרן כאל החלק החשוב ביותר במיטה, ולמעשה, זה נכון, שהרי המזרן הוא זה שקובע את נוחות ואיכות שנת הלילה שלנו. אבל, המזרן