fbpx

קונים מזרן בשווי 10,000 ש"ח, ומקבלים מיטה מתנה בשווי 6,000 ש"ח

קונים מזרן בשווי 10,000 ש"ח, ומקבלים מיטה מתנה בשווי 6,000 ש"ח

המדריך המלא לתיקון מיטה חורקת

חדר השינה הוא המקום האינטימי והשקט ביותר בבית, בו אנו מתחילים ומסיימים כל יום. אנו רוצים להירגע ולהתרווח על המיטה, אך יש דבר שיכול להרוס את הרוגע שלנו בחדר: החריקה שנגרמת מכל תזוזה על המיטה. מה אפשר לעשות עם מיטה חורקת? האם אפשר לתקן אותה? ומה הקשר לבחירה בבסיס המיטה מלכתחילה? על כך במאמר הבא.

מה עושים עם מיטה חורקת?

חשוב להבין את מקור החריקה לפני שמחפשים פתרונות לטיפול. קיימים שני גורמים עיקריים שיכולים לגרום לחריקה: המזרן עצמו ובסיס או מסגרת המיטה. כדאי לבדוק מי ביניהם אחראי לחריקה, ובהתאם לכך למצוא את הפתרון המתאים.

כדי לבדוק האם המזרן חורק, ניתן להרים אותו מהמיטה ולהניח אותו על הרצפה (עדיף לפרוס על הרצפה ניילון או סדין כדי למנוע לכלוך של המזרן), ולנסות לשבת עליו, לכל אורכו. אם הוא חורק, ייתכן כי הגיע הזמן להחליף אותו ותוכלו לרכוש מזרן חדש מתוך מגוון מזרנים לבחירה בהתאם לצורך האישי.

אם המזרן לא חורק, כנראה שמדובר במסגרת המיטה. ניתן לבדוק האם אחד מחלקי הבסיס או גב המיטה גורמים לחריקה ולטפל בהם בהתאם. לפני שמחליפים את בסיס המיטה, חשוב לדעת כי יש כמה דברים שניתן לעשות כדי לתקן ולחזק את בסיס המיטה ולהפסיק את החריקה. רכישה של בסיס מיטה חדש הוא המוצא האחרון, רק אם אי אפשר לסדר את בסיס המיטה בגלל בלאי ארוך שנים.

למה כדאי לשים לב במהלך קניית מיטה? 

כשקונים מיטה חדשה, יש כמה דגשים שניתן לקחת בחשבון מראש כדי למנוע חריקות של המיטה או החלשות שלה לאורך השנים.

הדגש הראשון הוא לבחור במיטה איכותית שעשויה מעץ חזק במיוחד. למשל, המיטות של חברת גטה מיוצרות מעץ מרנטי, עץ חזק ויציב במיוחד שמאפשר נשיאה של מזרנים מבלי לחרוק. רכישה של מיטה כזו מאפשרת להימנע מראש ממצב שבו המיטה מתחילה לחרוק. חשוב לדעת כי סוג העץ הזה מקובל מאוד בתחום המיטות בעולם, והוא קיים גם בישראל אך נפוץ פחות.

הדגש השני הוא בחירת בסיס המיטה עצמו. ההמלצה של חברת גטה היא בחירה במיטה שמותקנות בה כמה שיותר רגליים, לצורך איזון המשקל וחלוקה שווה שלו על גבי יותר מוקדים. נוסף על כך, כדאי לבחור במיטה שהרגליים שבה אינן מוגבהות, כדי להימנע מבלאי מוקדם והיחלשות של הרגליים הגבוהות כתוצאה מהמשקל הרב שהן צריכות לשאת.

טיפים מומלצים לטיפול במיטה חורקת 

לאחר שהבנו שמקור הבעיה במסגרת המיטה, נסביר איך לבדוק את מקור החריקה המדויק ומה אפשר לעשות כדי לטפל בו.

נסו להוריד את המזרן ממסגרת המיטה ולנסות להישען על הדפנות שלה, או ללחוץ מעט עם הידיים על שטח הפנים שלה. ניתן גם להזיז מעט את גב המיטה ולראות האם הוא מקור החריקה. במקרים מסוימים, מקור החריקה יכול להגיע גם מרגלי המיטה. אם אחד החלקים מגיב בחריקה, אכן בסיס המיטה הוא האשם בחריקות.

לאחר שתמצאו את מקור החריקה, יש כמה פעולות שניתן לבצע:

 

  • שימון חלקים: כדאי לשמן כל חלק קטן שניתן לשמן כמו ברגים, אטמים, ווים וכו’. ניתן לשמן את החלקים באמצעות תרסיס שמן או באמצעות שעווה. כשמומלץ להשתמש בתרסיס שמן המיועד לכך, כמו תרסיס שמן WD-40.
  • במקרים של ברגים משוחררים או רופפים, כדאי לחזק אותם באמצעות מברג או מפתח ברגים. ייתכן כי חיזוק קטן של בורג רופף אחד יוכל לפתור את הבעיה. חשוב לבדוק את כל הברגים בבסיס המיטה ולוודא כי כולם מחוזקים.
  • אם מקום החריקה הוא נקודת החיכוך בין מסגרת המיטה למזרן, ניתן לחצוץ ביניהם באמצעות בד או סדין שאין בהם צורך. הפתרון הזה יעבוד גם במקרים שבהם מקור החריקה הוא בחיכוך לוחות עץ עם לוחות עץ אחרים, ולא רק עם המזרן עצמו.
  • בדקו גם את הרגליים: ייתכן מאוד שאחת הרגליים של בסיס המיטה השתחררה ממקומה או שאחת הרגליים לא מותקנת כהלכה ויוצרת חוסר איזון של הבסיס. ניתן למקם מתחתיה בד או חפץ קשיח אחר שיאזן אותה וימנע את התנדנדות והחריקות.

רק במקרה שבו אף אחת מהאפשרויות לא עצרה את החריקות, ורק לאחר שמיציתם את כל האפשרויות לתיקון המצב, כדאי לחשוב על רכישת מיטה חדשה. המיטה החדשה תבטיח שקט מהחריקות ויחד איתו, את השינה הטובה.

חברת גטה מציעה מספר דגמים של מיטות לבחירה. המיטות של גטה עשויות מהעצים המובחרים והיקרים ביותר בעולם, ומבטיחות איכות גבוהה לצד עמידות לאורך השנים שתסייע במניעת החריקות.

דגם אחד שיוכל להתאים לצורך זה הוא מיטה מדגם 6V, בסיס מיטה עבה שעשוי מעץ מרנטי, עץ חזק במיוחד שמשמש לבניית מיטות איכות. בסיס וגב המיטה מצופים קטיפה למגע נעים וקטיפתי, שיכול להקטין את הסיכויים לחריקות. דגם נוסף שיוכל להתאים במיוחד הוא מיטה מדגם diamond, בסיס מיטה נמוך ובעל גב מיטה גבוה למראה יוקרתי, בציפוי קטיפה בדומה לדגם הקודם. גם מיטה זו עשויה מעץ מרנטי עבה וחזק שיחזיק שנים ארוכות גם עם המזרן הכבד ביותר.

 

מיטה חורקת היא בעיה מטרידה, אך ניתנת לטיפול ללא צורך במאמץ מיוחד. מומלץ לבדוק את מקור החריקה לפני שקונים מיטה חדשה, כי ייתכן בהחלט שהבעיה ניתנת לפתרון בקלות. אם הבעיה לא ניתנת לפתרון או שהפתרון הוא לא אידאלי, תמיד נחמד להתחדש במיטה חדשה וגם כזאת שמיוצרת באיכות הגבוהה ביותר מחומרי הגלם המובחרים ביותר, ותחזיק שנים רבות קדימה. בהצלחה!

אם המאמר עניין אותך, יש לנו עוד מאמרים בנושא שמאוד יעניינו אותך

שמיכת כובד – כל היתרונות שלא ידעתם שקיימים בשמיכה כבדה

כיום יש כמה סוגי שמיכות שהמטרה שלהם בשורה התחתונה היא פשוט לחמם אותנו כשהטמפרטורות יורדות, אך בשנים האחרונות נכנס טרנד...
22 במאי 2022

חלום צלול: מה שאתם צריכים לדעת על חלימה מודעת

קרה לכם שבזמן חלום הייתם במודעות שמה שאתם חווים הוא רק חלום? האם התעוררתם פעם מחלום לאחר שהרגשתם שאתם שולטים...
15 במאי 2022

קפיצת הירדמות: למה זה קורה לנו ואיך להימנע מזה?

מגיעה שעת השינה שלכם, אתם נכנסים למיטה ברוגע ונשכבים לישון. כמה רגעים לאחר ההירדמות אתם מרגישים שאתם עומדים ליפול ואז...
10 במאי 2022

מיטה מתכוננת מדגם OXFORD

מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
למידע נוסף 053-6680088

12599

או

החל מ- 1050 לחודש 12x

מיטה זוגית Diamond II

מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
למידע נוסף 053-6680088

4100

או

החל מ- 342 לחודש 12x

יש לך שאלה

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר

עגלת הקניות
Start typing to see products you are looking for.

יש לך שאלה?

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר