fbpx

קונים מזרן בשווי 10,000 ש"ח, ומקבלים מיטה מתנה בשווי 6,000 ש"ח

קונים מזרן בשווי 10,000 ש"ח, ומקבלים מיטה מתנה בשווי 6,000 ש"ח

המדריך המלא להסרת כתמים ממזרן

המיטה שלנו היא המבצר שלנו. מקום שבו אנחנו מבלים שעות רבות מהיום שלנו בשינה, כשאנחנו מרגישים הכי מוגנים שאפשר. אבל האם חשבתם פעם על היגיינת המיטה שלכם? גם אם אתם נוהגים להחליף את מצעי המיטה לעיתים תכופות ומכבסים אותם כראוי, המזרן שלנו סופג לתוכו המון לכלוך. הוא סופג אליו הפרשות גוף מזמן השינה כמו זיעה, דם ושתן. הוא סופג אליו גם אבק, לכלוך, שאריות עור, שערות ואף שאריות של שתייה ואוכל שאנחנו מביאים איתנו למיטה. לכל אלה השפעות גדולות כל הבריאות שלנו. לניקוי המזרן יש חשיבות גדולה על היגיינה שלנו וקיימים שלבים לניקוי מזרנים שכדאי להכיר כשנגשים למלאכת הניקוי. יש כמה שיטות שאפשר לנסות כמו חומץ לבן, אבקת סודה לשתייה, מי חמצן, נוזל לניקוי כלים כאשר הוא מהול במים, ובשביל ריח טוב אפשר להשתמש במרכך כביסה או כמה טיפות שמן אתרי. במאמר הבא ניתן כמה טיפים שימושיים שיעזרו לכם לעשות זאת בעצמכם.

חומרים שבהם אפשר להשתמש לניקוי המזרן

 • חומץ לבן – החומץ יכול לחטא את המזרן, באמצעות ריסוס שלו על הכתם ושפשוף בעזרת מטלית לחה.
 • אבקת סודה לשתייה – עוזרת לספוח ריחות רעים, לחות, שומנים ושאריות נוזלים.
 • מי חמצן – חמצן בריכוז של 3%-5% משמש כחומר מחטא ועוזר לנו לפרק את הכתמים שנוצרו במזרן.
 • נוזל סבון כלים – כאשר הוא מהול במים, גם הוא מחטא את המזרן באופן יחסי ועוזר לפרק את הכתם.

אם אתם מעוניינים להוסיף ריח טוב אפשר להשתמש במרכך כביסה או להוסיף לנוזל שחברתם כמה טיפות של שמן אתרי בריח טוב.

שלבי הסרת הכתמים מהמזרן

לתהליך הסרת כתמים ממזרן יש כמה דגשים חשובים והכרחיים כדי להסיר את הכתם בהצלחה.

  • חשוב מאוד לטפל בכתם כשהוא נוצר. אם נשפכה לכם שתייה על המזרן, אם גילתם כתם זיעה לאחר לילה חם או אם הילד הרטיב במהלך השינה, כדאי להתחיל בספיחה של הנוזלים הללו בעזרת מטלית מהר ככל האפשר מהרגע שהמזרן נרטב. טיפול מהיר בנוזלים ועצירתם לפני ספיחה מלאה במזרן לא רק תעזור בצמצום והקטנת הכתם, אלא גם תבטיח שהנוזלים לא יחלחלו לתוך שכבות המזרן. אנחנו לא רוצים שדבר כזה יקרה משום שהנוזלים האלה יכולים להוביל להיווצרות של בקטריות, פטריות, חיידקים ועובש בתוך שכבות המזרן ולסכן את הבריאות שלנו.
  • השלב השני הוא להשתמש בחומרים כמו אלה שציינו מעלה, כדי לנטל ריחות, לספוג לחות, שומנים וכו’. אפשר להכין תמיסות של אבקת סודה לשתייה וחומץ לבן או מי חמצן, להשתמש בסבון כלים ובמרכך כביסה וגם להוסיף שמנים אתריים בשביל ריח נעים. אפשר לחזור על הפעולות מספר פעמים כדי לנסות להקטין את הכתם ואולי להעלים אותו לגמרי. חשוב לא להשתמש בהמון נוזלים ולהרטיב את המזרן עוד יותר. אנחנו לא רוצים שנוזלים יחדרו לתוך שכבות המזרן מהסיבות שציינו קודם.
  • דגש חשוב הוא ייבוש המזרן לחלוטין לאחר קרצוף הכתם. אם המזרן קל, כמו מזרן ילדים, ואפשר להעביר אותו למרפסת או למקום פתוח וחשוף לשמש – נעשה זאת. אם לא, נפתח חלון ונאוורר את החדר כלל הניתן. נעבור לפעולה הבאה או נשים מצעים רק כשהמזרן יבש לחלוטין.
  • הפעולה האחרונה שחשוב לבצע היא שאיבה של המזרן בשואב אבק. אחרי פעולות הניקוי, חשוב לשאוב היטב את המזרן משאריות אבקת סודה לשתייה וחומרים נוספים שהשתמשנו בהם לניקוי המזרן. אנחנו ממליצים גם לבצע את פעולת השאיבה באופן שוטף ובלי קשר להיווצרות כתמים. פעולה זו תעזור בסילוק שאריות אוכל, שערות, תאי עור מתים, אבק ולכלוך נוסף ובכך לשמור על היגיינת המזרן והבריאות שלנו.

ניקוי כתמים ממזרון

כיצד מנקים כתמי קפה מהמזרן?

כולנו מתפתים בשלב כזה או אחר להיכנס למיטה כשבידנו ספל קפה חם ומפנק, לקרוא ספר טוב או לצפות בטלוויזיה. אך מה אפשר לעשות אם נשפך לנו קפה על המיטה? מזרן המיטה עשוי בדרך כלל שכבות. כדי שהקפה לא יחלחל לתוך שכבות המזרן – כדאי לספוג אותו מהר ככל הניתן, מיד כשנשפך, בעזרת מטלית בטפיחות קלות. אחרי שספגתם את הקפה כמה שאפשר, אנחנו ממליצים לפזר על הכתם אבקת סודה לשתייה ולשפשף אותה על הכתם בעזרת מברשת או מטלית. לאחר מכן כדאי לסלק את כל האבקה, מומלץ לשאוב את המזרן בשואב אבק. ייתכן שהפעולה הזו לא תסייע להסיר את כל הכתם, במיוחד אם לא טיפלתם בו כשנוצר, אבל בהחלט תעזור בסילוק הריח של הקפה ובהקטנת הכתם.

כיצד מנקים כתמי שתן ממזרן?

נוכל למצוא כתמי שתן במזרנים בעיקר במיטות ילדים בגלל הרטבת לילה אצל ילדים, בשלב הגמילה מטיטולים וגם אחריו. מה נוכל לעשות כדי לנקות כתם שתן? ובכן, אנחנו ממליצים קודם כל לנסות לספוג את כל השתן מהמזרן בעזרת סמרטוט או מטלית. לאחר מכן יש להכין תמיסה של מי חמצן יחד עם אבקת סודה לשתייה ובעזרת מטלית ספוגה בתמיסה לטפוח על הכתם. השתדלו לא להשתמש בהמון תמיסה מאותן הסיבות שציינו קודם.

אחרי שהמזרן התייבש לגמרי, נערבב נוזל כלים או מרכך כביסה במים ונקרצף את הכתם, ושוב ניתן למזרן להתייבש בערך כחצי שעה עד שהוא יבש לגמרי. פעולה נוספת שנוכל לעשות היא לשפשף את הכתם במי חמצן ושוב לייבש את המזרן לגמרי. הפעולה האחרונה היא לשאוב את המזרן כולו מכל שאריות החומרים שהנחנו עליו.

כיצד מנקים כתמי דם ממזרן?

אין הבדל גדול בין ניקוי כתמי שתן ממזרן לבין ניקוי כתמי דם. אנחנו ממליצים לערבב מי חמצן יחד עם אבקת סודה לשתייה ובעזרת מטלית נקייה לטפוח על הכתם. נייבש את המזרן לגמרי ונשאב אותו מכל השאריות של האבקה. אם הכתם עיקש ולא יורד, אפשר לחזור על הפעולה הזו כמה פעמים ולקוות שהכתם ייעלם לחלוטין.

מה עושים עם כתמים שלא יורדים מהמזרן?

אם עשינו את כל הפעולות האפשריות – שפשפנו את המזרן בכמה חומרים, ייבשנו אותו לחלוטין בין פעולה לפעולה ושאבנו אותו, נראה שאנחנו לא נצליח להסיר אותו בכוחות עצמנו ונצטרך לפנות לבעל מקצוע. לבעלי מקצוע שמתמחים בניקוי מזרנים יש כלים וחומרים יעילים יותר בפני הכתמים והם יוכלו להסיר אותם כליל.

טיפים חשובים למניעת כתמים

הינה כמה עצות זהב שיוכלו לעזור לכם למנוע היווצרות כתמים במזרן שלכם:

הימנעו מאכילה ומשתייה בחדר השינה:

זה הטיפ הכי ישים וקל שנוכל לתת לכם. אל תכניסו מזון ושתייה לחדר השינה ובכך תוכלו להימנע מפירורי מזון וכתמי שתייה במזרן שלכם. פעולה זו לא רק תעזור בשמירה על מזרן נקי אלא גם תעזור לכם לשמור על הבריאות.

אל תחכו ונקו את הכתם בזמן שהוא נוצר:

אם בכל זאת הבאתם מזון ושתייה לחדר השינה או גילתם כתם שתן או כתם דם – טפלו בו ברגע שהוא נוצר. כך תגדילו את הסיכוי שלכם להסיר את הכתם לגמרי ולמנוע היווצרות של חיידקים ובקטריות בתוך המזרן.

שמרו על שגרת ניקוי המזרן:

כדאי לשמור על שגרת ניקוי המזרן ולנקות אותו בכל חודשיים-שלושה. איך נעשה זאת? נפזר על המזרן אבקת סודה לשתייה בנדיבות, נשאיר אותה על המזרן למשך שעה עד שעתיים ונשאב את המזרן בעזרת שואב אבק לסילוק כל שאריות האבקה. חשוב לשאוב היטב בכל החריצים של המזרן.

הגנו על המזרן:

מומלץ לקנות מגן מזרן איכותי שיגן על המזרן שלכם מלכלוך והפרשות, ויימנע חלחול של נוזלים כמו קפה, שתן, דם וזיעה לתוך שכבות המזרן. תוכלו למצוא מגוון רחב של מגני מזרן בשוק – בדי ספסר, קצף זיכרון, צילינדר סינטטי ועוד. המגן יהיה מעולה גם לאנשים שסובלים מאלרגיות או מאסתמה.

הפיכת המזרן כל חצי שנה:

מומלץ להפוך את המזרן אחת לחצי שנה ולסובב אותו, אם אין הוראות אחרות על המזרן עצמו מטעם היצרן. הפיכת המזרן לא רק תעזור בשמירה על הניקיון שלו, אלא גם לאיזון כובד המשקל על המזרן משינה עליו.

סיכום

המיטה היא המרחב האינטימי והחמים שלנו, לכן כדאי לשמור על הניקיון שלה ושל המזרן, כדי להבטיח שינה טובה ובריאה יותר. שמירה על מזרן נקי ובלי כתמים כלל תעזור לנו ליצור סביבה בטוחה, נקייה וטובה עבורנו. שינה טובה.

מהי הדרך הנכונה ביותר להסרת כתמים ממזרן?

הדרך נכונה ביותר להסרת כתם היא לטפל בו ברגע שהוא נוצר. טפלו בו בשילוב של חומרים מתאימים אך לא בחומרי ניקוי חזקים, יבשו היטב את המזרן ושאבו אותו מכל שאריות של חומרי הניקוי.

באילו חומרים אסור להשתמש לצורך הסרת הכתמים?

אנחנו ממליצים לא להשתמש בחמורים מחטאים שיש להם מעל 5% חמצן כמו אקונומיקה או כלור משום שהם עלולים להיספג במזרן ובכך תוכלו להיות חשופים לשאיפה שלהם במהלך הלילה, והדבר אינו מומלץ. עוד אנחנו ממליצים להניח את התמיסה בפינת המזרן ולאחר חצי שעה לבדוק אם המזרן מגיב טוב לתמיסה שהכנתם, אם כן נשתמש בה על כל המזרן.

למה חשוב להוריד כתמים מהמזרן?

כתמים במזרן יכולים לסמן לנו על היווצרות של בקטריות, חיידקים, פטריות ועובש בעקבות חלחול נוזלים לתוך שכבות המזרן. הסרת כתמים מהמזרן יעזרו בספיגת לחות, שומנים, לכלוך וריח רע ובכך יעזרו לשמור על היגיינה ועל הבריאות שלנו.

אם המאמר עניין אותך, יש לנו עוד מאמרים בנושא שמאוד יעניינו אותך

שמיכת כובד – כל היתרונות שלא ידעתם שקיימים בשמיכה כבדה

כיום יש כמה סוגי שמיכות שהמטרה שלהם בשורה התחתונה היא פשוט לחמם אותנו כשהטמפרטורות יורדות, אך בשנים האחרונות נכנס טרנד...
22 במאי 2022

חלום צלול: מה שאתם צריכים לדעת על חלימה מודעת

קרה לכם שבזמן חלום הייתם במודעות שמה שאתם חווים הוא רק חלום? האם התעוררתם פעם מחלום לאחר שהרגשתם שאתם שולטים...
15 במאי 2022

קפיצת הירדמות: למה זה קורה לנו ואיך להימנע מזה?

מגיעה שעת השינה שלכם, אתם נכנסים למיטה ברוגע ונשכבים לישון. כמה רגעים לאחר ההירדמות אתם מרגישים שאתם עומדים ליפול ואז...
10 במאי 2022

מגן מזרן מבד כותנה

מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
למידע נוסף 053-6680088

320

או

החל מ- 27 לחודש 12x

מגן מזרן ננו סילבר של גטה

מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
למידע נוסף 053-6680088

420

או

החל מ- 35 לחודש 12x

יש לך שאלה

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר

עגלת הקניות
Start typing to see products you are looking for.

יש לך שאלה?

יועצי השינה של גטה ישמחו לעמוד לשרותכם, למידע נוסף והתאמת המוצר