ONLY THE BEST FROM MOTHER NATURE ™
משלוח חינם 10 שנים אחריות 100 לילות נסיון

דברים שצריך לבדוק לפני שרוכשים מזרן חדש

גטה > דברים שצריך לבדוק לפני שרוכשים מזרן חדש

רכישת מזרן חדש עשויה להתגלות כחוויה מאתגרת במיוחד. אין זה משנה האם המדובר בקניית מזרן לילדים, מזרן לתינוקות, מזרן למיטת נוער או, אפילו, רכישת מזרן זוגי. השפע הרב המצוי כיום בשוק המיטות והמזרנים עלול לבלבל כל אחד, וכאשר אתם יודעים שאין בידיכם את הכלים המתאימים כדי להחליט על המזרן הנכון, המתאים והבריא ביותר עבורכם, אין זה פלא כי, לעיתים קרובות, אתם עלולים למצוא את עצמכם די אובדי עצות (במקרה הטוב), או, לחילופין, במקרה הגרוע יותר, “תקועים” בשנים הקרובות עם מזרן בעייתי, שאינו מתאים לכם. לנוחותכם, ריכזנו עבורכם מספר נקודות, שאליהן רצוי לשים לב בעת ההחלטה על המזרן שילווה אתכם בשנים הבאות.

 

כיום, ישנם שלושה סוגים נפוצים של מזרונים: מזרני קפיצים, מזרני ספוג ומזרנים המתאימים את עצמם לגופו של הישן עליהם. אמנם, טוענים כי אין חומר אחד ויחיד שהוא “נכון” עבור כולם, אבל, באופן כללי ניתן לומר, כי הישנים על צידם זקוקים למזרן רך יותר, הישנים על הבטן זקוקים למזרן עשוי מחומר יציב, והישנים על גבם ממוקמים, איפשהו, בין סוגי המזרנים השונים. מעבר לסוגי המזרונים ורמת המוצקות שלהם, תצטרכו לחשוב על מספר גורמים נוספים – מסגנון ותנוחת השינה שלכם ועד להתחשבות בסגנון ובתנוחת השינה של בן / בת זוג, הנה מה שאתם צריכים לבדוק:

 

אם אתם אוהבים את המיטה שלכם כשהיא קפיצית

מזרנים בעלי קפיצים קלאסיים הם בעלי אותה התחושה הקופצנית המוכרת, ולעיתים, הם אף עשויים להיות מוצקים יותר. קפיצים המחוברים זה לזה יוצרים מזרנים הנחשבים לעמידים במיוחד לאורך השנים, אך קפיצים המצויים ב”כיסים” אינדיבידואליים, כשכל אחד מהם מכוסה בבד נפרד, עשויים לצמצם את אפקט האדווה שמתרחש כאשר אחד מהאנשים הישנים במיטה זז. בשורה התחתונה, מדובר בגישה מיושנת, שבמרבית המקרים, מזרן לטקס טוב יכול למלא את מקומה ללא כל בעיה.

 

אם אתם מעדיפים מזרן יציב יותר

מזרן עשוי מספוג זיכרון (ויסקו) הוא פחות קפיצי ומציע הקלה רבה יותר בלחץ הגוף מול המזרן. על מנת לאמוד איכותו של מזרן כזה, בחנו את צפיפות ועובי הספוג, שני הפרמטרים שיקבעו כמה עמוק “תטבעו” במזרן שלכם. המזרנים החדשים עושים שימוש, בדרך כלל, במספר שכבות ספוג שונות, כשהספוג המוצק יותר נמצא בחלקו התחתון של המזרן ומספק תמיכה והתנגדות ואילו שכבות הספוג האווריריות יותר ממוקמות בחלקו העליון של המזרן על מנת לספק לו את תחושת הנוחות. גם כאן, במרבית המקרים, מזרן לטקס מאיכות טובה יוכל להוות תחליף בריא ונוח למזרני ספוג הזיכרון.

 

אם אתם ישנים על הצד

במקרה כזה, תרצו מזרן שיתמוך במשקל גופכם ויתאים את עצמו לצורת גופכם. אמנם, מזרני קפיצים נחשבו, בעבר, לאולטימטיביים במצב כזה, אולם, מזרני הלטקס של ימינו נכנסים בלי כל בעיה גם לנישה הזו.

 

אם אתם ישנים על הבטן

הדבר האחרון ששינה על הבטן זקוקה לו הוא ספוג הזיכרון העוטף – תחושת המחנק לא תאחר להגיע! במקום זאת, מזרן לטקס יציב ומוצק יספק לגופם של חובבי השינה על הבטן את התמיכה הטובה ביותר.

 

אם אתם ישנים על הגב

אתם תרצו משהו באמצע – מזרן רך, אבל גם כזה שתומך, כך שעמוד השדרה שלכם יישמר ביישור בריא. אתם, כנראה, תוכלו למצוא את האושר שלכם בכל אחד מסוגי המזרונים, אך עליכם לבחון אותם בזהירות, מאחר ולכם, במיוחד חשובה איכותו של המזרן. אנחנו ממליצים, באופן הגיוני למדי, להתחיל בבחינת אחד ממזרני הלטקס של גטה.

 

כמובן שגם מצבים רפואיים עשויים להשפיע על בחירתכם, לכן:

אם אתם סובלים מאלרגיות

לטקס, ידוע כחומר גלם, אשר, באופן טבעי, הינו מיקרוביאלי ועמיד בפני מזיקים כקרדית האבק או עובש. במקרים של אלרגיה חריפה, מומלץ להוסיף למזרן כיסוי מיוחד ולהקפיד על היגיינת שינה קפדנית במיוחד (לאוורר את חדר השינה, להחליף מצעים בתדירות גבוהה מהרגיל וכן הלאה).

 

אם אתם סובלים מכאבי גב

לטקס נחשב לחומר הגולם הטוב ביותר עבור אלו הסובלים מכאבי גב, שכן הוא נוצר במיוחד על מנת לספק לגופכם את התמיכה הנדרשת לו.

 

אם אתם מודאגים מהימצאותם של כימיקלים במזרן

חפשו אישורים לבריאותם של חומרי הגלם המרכיבים את המזרן שלכם, כמו Global Organic Latex Standard (GOLS) למזרן הלטקס, CertiPUR-US או Oeko-Tex. כדי לחוש בטוחים יותר בבחירה שלכם.

 • מזרן לטקס Dream kingdom

  כל קו של המזרן תוכנן מתוך שיקול דעת להצית את חושיכם, כדי שתרגישו כמו קיסר מודרני.הוא תוכנן…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  38000

  או

  החל מ- 3167 לחודש 12x

 • מזרן TOGETHA 100

  אחרי חמישה עשורים של חדשנות מתמשכת, גטה מציגה בגאווה את המזרן שמשלב את מיטב הטכנולוגיה ומשאבי הטבע…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  14188

  או

  החל מ- 1182 לחודש 12x

 • מזרן GENETICS 100

  המזרן מיוצר מ-100% לטקס טבעי קרמי ונקי שמקורו באחד ממשאבי הטבע הטובים ביותר בכדור הארץ. הוא מספק…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  9750

  או

  החל מ- 813 לחודש 12x

 • מזרן Compass Luxury

  זהו המזרן הראשון בישראל עם מחסום מגנטי כנגד קרינה ,מצויד בחוטי ננו טכנולוגיה לחסימה אלקטרומגנטית ,אשר בשילוב…...

  מוצר זה ניתן להזמין טלפונית בלבד
  למידע נוסף 053-6680088

  4100

  או

  החל מ- 342 לחודש 12x

כתבות נוספות

מזרן ויסקו

מזרן ויסקו: החסרונות שלא גילו לכם

בזמן האחרון אנחנו שומעים הרבה על מזרן ויסקו. נראה, כאילו ויסקו הפך ללהיט החם של תחום המזרנים, וכמעט כל אחת מהחברות המייצרות מזרנים מציגה לפחות