ONLY THE BEST FROM MOTHER NATURE ™
משלוח חינם 10 שנים אחריות 100 לילות נסיון

איך מנקים מזרנים?

גטה > איך מנקים מזרנים?

כשאנחנו הולכים לישון, אנו מחפשים שלווה ונוחות כדי להירגע, להירדם ולהתנקות מכל היום שעבר עלינו. אנו משקיעים במצעים נקיים, אבל מה בנוגע לניקיון המזרן? רבים לא יודעים כי לניקיון המזרן קשר ישיר לאיכות השינה שלנו ולבריאות שלנו, וגם מזרן מלוכלך יכול להשפיע על איכות חיינו גם אם המצעים נקיים. במאמר הבא נסביר מדוע חשוב לנקות את המזרן, ואיך תוכלו לעשות את זה בעצמכם.

הגיע הזמן לניקוי מזרנים

ניקיון המזרן וההיגיינה האישית של כל מי שמשתמש בו חשובה כמו היגיינה של כל חפץ או דבר אחר שאיתו אנחנו באים במגע באופן יומיומי. חשוב לזכור שהמזרן צובר אבק, ומזרן שאינו בעל תכונות ייחודיות לדחיית אבק, יצבור אותו בכמויות שיפגעו באיכות הנשימה ויעוררו תגובות אלרגיות. הדבר נכון גם לגבי קרדית האבק, שהמזרן הוא אחד ממקומות המגורים האהובים עליה ושם היא גם יכולה לפגוע בבריאותנו לאורך זמן.

באופן כללי, מומלץ לנקות את המזרן פעם בשבוע או שבועיים. כדאי מאוד לבצע ניקיון אם חלפה תקופה ארוכה מאז הניקיון האחרון, או אם לא עבר ניקיון כלל מאז הרכישה שלו. אם נוצרים כתמים במזרן, כדאי לטפל בהם באופן מיידי כדי למנוע היווצרות של פטריות או עובש.

מה לא לעשות? 

 • כדאי להימנע מחומרי ניקוי חזקים במיוחד כמו אקונומיקה, משום שקשה להסיר באופן מוחלט את שאריות החומר, וחוץ מזה – שאיפת האדים שלו מסוכנת לבריאות.
 • רטיבות – הרטבת המזרן היא מתכון לעובש, פטריות, בקטריות ובמקרים קיצוניים אף ריקבון.

איך לנקות את המזרן שלב אחרי שלב

ראשית, חשוב לציין כי מומלץ לבחור מראש במזרן שניתן לניקוי בקלות, כמו המזרנים של חברת גטה. מניעת הלכלוך והכתמים מראש יסייעו לשמירה על המזרן לאורך זמן.

 • יש להסיר את המצעים מהמזרן, ולכבס אותם בטמפרטורה של 60 מעלות לפחות או לפי הוראות היצרן. הטמפרטורה הגבוהה תסייע בהשמדת האבק וקרדית האבק.
 • אם נוצר כתם חדש על המזרן, יש לספוג את הנוזלים עם נייר סופג או מגבת יבשה. כדי לנקות את הכתם, יש להשתמש במטלית לחה בלבד ולהימנע משימוש בכל סוג של נוזל או חומר ניקוי על המזרן.
 • יש לשאוב את המזרן באמצעות שואב אבק חזק, באופן יסודי ולאורכו של כל המזרן. אם אפשר, מומלץ לשאוב משני צדדיו כדי להבטיח ניקיון מלא.
 • לאחר השאיבה, כדאי לתת למזרן להתאוורר בחדר. יש להימנע מלהציב את המזרן בשמש, ובעיקר כשמדובר על מזרן לטקס שרגיש לאור השמש.
 • לאחר מספר שעות של אוורור, ניתן להניח על המזרן מצעים נקיים.

כך תשמרו על המזרן שלכם

 • מניעה – חשוב למנוע ככל האפשר את הצטברות האבק או היווצרות הכתמים. ככל שתשמרו על המזרן מפני הפגיעות הללו, תמנעו את הסיכוי להתפתחות של עובש או פטריות שיהרסו את המזרן ויפגעו בבריאות שלכם. חשוב לדעת כי בחלק מהמזרנים, כמו המזרנים של חברת גטה, משולבת טכנולוגיית ננו סילבר, טכנולוגיה מתקדמת המסוגלת לדחות כתמים ולעכב את התפתחותם של חיידקים ופטריות. מזרן שמשלב חומר דוחה כתמים, כמו הננו סילבר, יסייע בהתמודדות עם הלכלוך ויקטין את הסיכוי לנזק כתוצאה ממנו.
 • אוורור מדי פעם – אחת לחודש או חודשיים, כדאי להרים את המזרן מהמיטה, להסיר ממנו את המצעים ולתת לו להתאוורר בחדר. כמו כן, חשוב לאוורר את החדר עצמו ככל האפשר.
 • הגנה על המזרן – כדאי להשתמש במגן מזרן כדי לשמור על המזרן מלכלוך ואבק, ובמקרה של ילדים ניתן להשתמש בכיסוי ניילון דוחה נוזלים.
 • טופר (שכבת נוחות) יוכל לכסות את המזרן ובמקרה של לכלוך הוא ניתן לניקוי, אך ייעודו אינו שמירה מפני לכלוך אלא תוספת של שכבת נוחות למזרן.
 • סיבוב או הפיכת המזרן – כדאי לסובב או להפוך את המזרן כדי למנוע בלאי. שימו לב שסיבוב מזרן ניתן לבצע רק למזרנים המיועדים לכך, וחשוב לברר זאת מול היצרן או החנות שבה נרכש המזרן.

שנסכם?

למזרן נקי יש חשיבות רבה להבטחת שינה טובה ונשימה נקייה. כדאי להשקיע בשמירה על המזרן לאורך השנים ולנקות אותו כשהוא מתלכלך, כדי להימנע מצבירה של לכלוך, אבק וריחות רעים. אם המזרן שלכם כבר מלוכלך מדי, זה הזמן לנקות אותו או להתחדש במזרן חדש, ועדיף לבחור במזרנים שמראש קל לנקות אותם משום שהם עשויים מחומרים דוחי לכלוך ואבק. שמרו על המזרן שלכם, נקו אותו, האריכו את חייו וכך תשמרו גם על הבריאות שלכם. בהצלחה!

כתבות נוספות

אישה ישנה

איך להירדם מהר?

הסיטואציה הבאה מוכרת לרוב הקוראים היטב: אתם נכנסים למיטה לאחר יום ארוך ומתיש, רוצים להניח את הראש על הכרית, לעצום עיניים ולהירדם במהירות. עם זאת,

מיטת נוער

מיטת נוער: המדריך השלם לבחירתה

הילד כבר גדול והגיע הזמן לקנות מיטה חדשה, אבל הורים רבים מוצאים את עצמם בדילמה מול כל האפשרויות: מיטת מעבר, מיטת נוער, מיטה וחצי או

מיטה זוגית

מידות מיטה זוגית: המדריך השלם

המיטה הזוגית שלנו היא המקום שבו אנחנו קמים בכל בוקר ומסיימים כל יום, והיא אחד הרהיטים המפנקים ביותר בבית. אם אתם מתכננים רכישה של מיטה